Schindler R. "Vzpomínka na Tahiti"
olej na sololitu, signováno vpravo dole SCHINDLER R, datováno 1974
41,5 x 33,5 (44,5 x 36,5) cm
4 500 Kč
Tato práce se řadí mezi naivní - insitní umění
neurčeno "Hutiské bodláky"
olej na sololitu, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno 1978, vzadu štítek s údaji ukazujícími na vztah autora k Hutisku, Soláni a Rožnovu pod Radhoštěm.
67,5 x 41 (83,5 x 57) cm
1 800 Kč
Thiele Arthur "Ženy v plavkách na dece na pláži v důvěrném rozhovoru"
mistrovský akvarel, signováno vpravo dole monogramem AT, kolem roku 1930, humorná kresba, bravurně zvládnutá figurální tématika.
17,3 x 26,9 cm
10 000 Kč
Thiele Arthur (1860-1936) Carl Robert Arthur Thiele Německý malíř, akvarelista, kreslíř, ilustrátor. Jeho práce byly vydávány na pohlednicích, obsah kresby často zvýrazňovala personifikovaná zvířata - kočky, psi, zajíci a další. Aby své práce odlišil od prací německého krajináře Arthura Thieleho (1841–1919), začal připojovat za podpis zkratku "Lpzg" (Leipzig). (2.11.1860 Lipsko - 18.6.1936 Lipsko)
Thiele Arthur "Pán při těle se svými múzami na břehu moře - Léčba mládím"
mistrovský akvarel, signováno vpravo dole ARTHUR THIELE Lpzg, humorná kresba.
17 x 26,4 cm
10 000 Kč
Thiele Arthur "Když dojde argumentace - Domácí štěstí"
17,3 x 26,7 cm
10 000 Kč
Bušek Konstantin "Svatý Václav na koni s nápisem Svatý Václave oroduj za nás"
barevná kresba tuší kolorovaná akvarelem a pastelem, bronzový štítek se jménem autora, původní luxusní rám dělaný právě pro tento obraz, ve spodní části obrazu - pod koněm, plíseň způsobená vodou
54 x 40 (58,5 x 44) cm
2 000 Kč
Vyvolávací cena odpovídá stavu obrazu
Bušek Konstantin (1861-1938)
"Světský betlém"
podmalba na skle znázorňující betlém - matku s dítětem v zidealizovaném pojetí, obecenstvo kolem Ježíška tvoří místo lidí zvířata a ptáci, první polovina minulého století
22,8 x 26,8 cm
4 500 Kč
Král Jaroslav "Muž se sekerou"
mistrovská kresba tuší, signováno dole KRÁL, datováno 1933, rámováno, zaskleno.
Ve výřezu 40 x 28 (61 x 46) cm
6 500 Kč
Král Jaroslav (1883-1942) Malíř, studia na UMPRUM v Praze u Preislera, Suchardy a na AVU u Hynaise, skvělý moderní, mimořádně ceněný český malíř první poloviny 20. století, jeden z čelních představitelů české kubistické školy, řada monografií, široké zastoupení v Národní galerii Praha. (5.12.1883 Malešov - 22.3.1942 koncentrační tábor Osvětim, Polsko)
Veris - Zamazal Jaroslav "Elegantní černovláska s obnaženým poprsím"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole J VERIS, nedatováno, mistrovská práce výborného malíře, ručně řezaný rám, obrazu by prospělo odborné vyčištění.
61 x 50 (75 x 65) cm
15 000 Kč
Veris - Zamazal Jaroslav (1900-1983) Veris Jaroslav Malíř, sochař, scénograf, ilustrátor, rodným jménem Zamazal, studium na pražské akademii u Preislera, Nechleby, dále studia ve Vídni a Paříži, pracoval v dílnách v Louvru, tvořil dlouho v Paříži, často maloval v Posázaví, patřil mezi nejlepší evropské malíře období ART DECO, zastoupen v Národní galerii Praha a dalších evropských galeriích, během druhé světové války byl vězněn v koncentračním táboře. (10.7.1900 Vsetín - 28.10.1983 Praha)
Bím Tomáš "Výjimečně to nemaloval Ringo"
barevná litografie, signováno, datováno 1993, číslováno 148/160
18 x 12,3 (32 x 24) cm
2 000 Kč
Bím Tomáš (1946-) Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, bibliofil, vytvářel plakáty, vyučen tiskařem, absolvoval soukromá studia, člen ČFVU, SČUG Hollar, zastoupen v Národní galerii, VČG Pardubice, sbírka ex libris Chrudim, Rijksmuseum Meermanno Haag, Tennis museum Gasper Oberhausen a jinde, ilustroval asi 30 knih, řada výstav doma a v zahraničí. (nar. 12.11.1946 Praha)
Kotrba Emil "Sever proti jihu"
kolorovaná grafika, tři skvělé listy, všechny znázorňují občanskou válku, signovány E.K. resp. EMIL KOTRBA
23 x 14,5, 23 x 14 a 23 x 14 cm
1 200 Kč
Kotrba Emil (1912-1983) Malíř, grafik, ilustrátor, studia na ŠUŘ v Brně u Dillingera a na pražské akademii v grafické speciálce u profesora T.F. Šimona, známý v Evropě jako vynikající malíř, grafik a kreslíř koní a námětů z dostihového prostředí. (22.2.1912 Znojmo - 21.2.1983 Praha)
Bouda Cyril "Rozhovor na plachetnici"
barevná litografie, vlevo dole v desce signováno monogramem CB.
26 x 18,5 cm
1 400 Kč
Bouda Cyril (1901-1984) Malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor, žák Kysely a Švabinského, v letech 1929-1935 působil jako asistent na AVU Praha, později jako profesor na ČVUT Praha a PF UK Praha, byl asistentem světově proslulého kreslíře a grafika F. T. ŠIMONA, ilustroval cca 675 knih, namaloval 344 olejů, více než 1000 grafických listů atd., člen Hollaru, Umělecké Besedy a dalších, zastoupen v NG Praha. Podle Boudových návrhů bylo vydáno 52 poštovních známek. (14. 11. 1901 Kladno - 29. 8. 1984 Praha)
Bouda Cyril "Malíř maluje na trhu krásnou zelinářku"
barevná litografie, signum nenalezeno.
26 x 18,5 cm
1 400 Kč
Práce ukazuje na velké mistrovství malíře, skvělá kompozice
Bouda Cyril "V cirkuse za oponou"
barevná litografie, vpravo dole signováno tužkou C. BOUDA a monogramem CB v desce.
25 x 19 cm
1 400 Kč
Koudelka Josef "Krojovaný mladý pár v letní krajině"
kresba barevnými pastelkami, signováno, nedatováno
57,5 x 31 (76,5 x 46,5) cm
1 200 Kč
Práce skvělého malíře krajináře i figuralisty
Koudelka Josef (1877-1960) Malíř, absolvent pražské akademie u Pirnera, Brožíka a Schwaigera, studijní pobyty v Lublani a Itálii, po návratu pracoval převážně na Horňácku spolu s Františkem Uprkou, člen SVU Mánes, řada výstav a zastoupení v galeriích, včetně galerie Národní, patřil vedle Úprky a Frolky k předním folklórním malířům, byl rovněž jeden z nejprodávanějších malířů postav ze Slovácka již za svého života. (4.2.1877 Klobouky u Brna - 28.10.1960 Praha)
Švabinský Max "Ukřižování"
grafický list, signováno tužkou, datováno v desce 1958
18 x 22 (36,5 x 38,5) cm
2 000 Kč
Švabinský Max (1873-1962) Švabinský Maxmilian Kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor a rektor na AVU v Praze, člen SVU Mánes, SVUM, zakládající člen SČUG Hollar, člen vídeňského Hagenbundu a Société nationale des Beaux-Arts v Paříži. Od roku 1923 rytíř Řádu čestné legie. Navrhoval také bankovky, poštovní známky, vitráže, gobelíny. Autor portrétů, krajinomaleb, erotických scén, plakátů, ex libris. (17.9.1873 Kroměříž - 10.2.1962 Praha)
Bajgar Jindřich "Industriální Ostrava"
barevný linoryt, signováno, datováno 1976, číslováno 32/200
32,5 x 55,5 (45,5 x 67,5) cm
1 200 Kč
Papír byl v minulosti varhánkovitě poskládaný
Bajgar Jindřich (1913-1991) akademický malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, narozen v Klimkovicích, studoval na Vysoké škole architektury v Praze u profesora Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka, pedagogicky působil v Krnově, potom v letech 1963–1978 na tehdejší Pedagogické fakultě v Ostravě Výstava „Hudební a přírodní motivy v tvorbě akademického malíře Jindřicha Bajgara“ k 100. výročí jeho narození, Kabinet hudební historie, Etnologický ústav Akademie věd ČR, Praha, květen – červen 2013 (13. 7. 1913 Klimkovice-10. 9. 1991 Praha)
Chmiel Roman "Očekávání"
lept s akvatintou, signováno, datováno, číslováno 14/30, vzadu štítek z Díla s razítkem ČFVU
38,5 x 55 47,5 x 65 (53 x 71) cm
900 Kč
Kroča Antonín "Bohatá kytice"
olej na sololitu, signováno, datováno 29.6.2004
61 x 36,5 (65 x 41) cm
8 000 Kč
Kroča Antonín (1947-) Malíř, studia na SUPŠ v Uherském Hradišti u Karla Hofmana, Jana Blažka, dále na AVU v Praze u profesorů Smetany a Johna, člen SVU Mánes, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie Praha. (21.10.1947 Dolní Sklenov, Hukvaldy, okr. Frýdek-Místek)
Kroča Antonín "Portrét"
olej na sololitu, signováno, datováno 7.10.1999, vlevo dole text STARÁ KRÁČA
61 x 36 (67,5 x 42) cm
5 500 Kč