141-160  www.aukcnidum.cz

 132. AUKCE OSTRAVA 20.12.2020___NEDĚLE__11 hod

141 142 143 144 145
146 147 148 149 150
151 152 153 154 155
156 157 158 159 160

141

Plastika "Muž se čtyřčaty"

porcelán barevně ručně malovaný, značený vyrytým číslem 1.41, druhá polovina 19. století.

Výška 9 cm

550 Kč

TOP 141-160

142

Košíček

porcelán bíle glazovaný, plastický barevný dekor květů pomněnek a růží, jemná zlatá linka při okraji, šedá tištěná značka PLAVNO (Durynsko), vtlačeně 85, druhá polovina 19 století.

Výška 4 cm, průměr 10 cm

250 Kč

TOP 141-160

143

Plastika "Asijské božstvo"

porcelán bíle glazovaný, značeno nečitelným fragmentem cihlově červeného razítka a vyrytým číslem 160. První polovina minulého století. Lepený jeden prstík na jedné z pravých rukou a další nepatrné oklepy.

Výška 21 cm

300 Kč

TOP 141-160

144

Plastika "Sedící chlapec s flétnou a notami"

porcelán bíle glazovaný, ručně malovaný, značeno nečitelnou modrou značkou pod polevou a vtlačeným číslem 1883.

Výška 8,5 cm

150 Kč

TOP 141-160

145

Plastika "Tančící pár"

porcelán ručně barevně malovaný a zlacený, značeno vtlačenou značkou CF - CRISTIAN FISCHER Březová (1846-1853). Poškozeno - schází část zlaté šňůry na uniformě muže.

Výška 11 cm

300 Kč

TOP 141-160

146

Plastika "Dívka s hroznem vína - vinařka"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, značeno zkříženými modrými meči pod polevou MÍŠEŇ, model 1, vtlačeně 130 <, ručně psané číslo 50, první polovina minulého století. Hrozen vpravé ruce opravovaný.

Výška 12 cm

900 Kč

TOP 141-160

147

Plastika "Chlapec s květinovým věncem"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, zkřížené modré meče pod polevou MÍŠEŇ, vyryté číslo 15, vtlačeně 52 V, první polovina minulého století.

Výška 11,5 cm

2 000 Kč

TOP 141-160

148

Figurální vázička "Dívka v kloboučku s košíkem plným květin"

porcelán bílé glazovaný, barevně ručně malovaný, bohatě jemně zlacený, značeno vtlačenými písmeny V.P. Dolní Chodov pro období 1845 - 1872.

Výška 21 cm

1 000 Kč

TOP 141-160

149

Plastika "Dvě malé zlodějky"

porcelán barevně glazovaný, modře tištěné značky koruna nad E a MEISSEN, Dubí u Teplic, značky používané v letech 1871 - 1945, první polovina minulého století.

Výška 8, délka 24 cm

500 Kč

TOP 141-160

150

Hösel Erich

Plastika "Kozlík stojící na převrácené míse"

porcelán bíle glazovaný, ručně barevně malovaný, návrh ERICH HÖSEL, MÍŠEŇ, značeno dvakrát zkříženými meči pod polevou, vtlačenně znaky 147<, vyryto V107 b, první polovina minulého století.

Výška 14,5 cm

3 000 Kč

Hösel Erich (1869-1953)

Vystudoval sochařství na Akademii v Drážďanech. Od roku 1903 pracoval v manufaktuře v Míšni v oddělení tvorby. Proslavil se postavou jezdce Huna (r. 1895, bronz před NG v Berlíně, originální model v drážďanském Albertinu).

TOP 141-160

151

Velká reprezentativní mísa

porcelán bíle glazovaný, kruhová patka, shora celoplošný zlatý dekor se stylizovaným rostlinným motivem, tištěná zelená značka ROSENTHAL SELB-BAVARIA POMPADOUR, značka pro rok 1931.

Výška 6 cm, průměr 33,5 cm

900 Kč

TOP 141-160

152

Ozdobný talíř

porcelán bíle glazovaný, barevný tisk ovoce, plastický okraj, zelená tištěná značka ROSENTHAL SELB BAVARIA pro rok 1930.

Průměr 22,5 cm

200 Kč

TOP 141-160

153

Ozdobný nástěnný talíř

majolika barevně glazovaná, bohatý plastický dekor s motivem tulipánů, vtlačená značka půlkola s C - KREMNICA, vtlačeně KK a 654, konec19. století. Nepatrný oklep a několik drobných výrobních vad.

Průměr 32 cm

700 Kč

Párová k položce č. 154

TOP 141-160

154

Ozdobný nástěnný talíř

majolika barevně glazovaná, bohatý plastický dekor s motivem tulipánů, vtlačená značka půlkola s C - KREMNICA, vtlačeně KK a 654, konec19. století. Dva nepatrné oklepy.

Průměr 32 cm

700 Kč

Párová k položce č. 153

TOP 141-160

155

Sada jedenácti desertních talířků

porcelán bíle glazovaný, zdobený zelenou ruční malbou drobných lístečků a bohatým zlacením, značeno vtlačenými písmeny CF - CRISTIAN FISCHER Březová (1846-1853) a vtlačeně XXXVII 4. Dva částečně rozdílné dekory.

Průměr 19 cm

1 000 Kč

TOP 141-160

156

Nástěnný talíř Kohout

keramika hnědě glazovaná, zdobená modrou a bílou ruční malbou kohoutka a stylizovaného rostlinného ornamentu, neznačeno, druhá polovina minulého století.

Průměr 32,5 cm

400 Kč

TOP 141-160

157

Nástěnný talíř Páv

keramika hnědě glazovaná, modrá a bílá ruční malba páva, okolo ornament stylizovaných pavích per, neznačeno, druhá polovina minulého století.

Průměr 32,5 cm

400 Kč

TOP 141-160

158

Otočný servírovací tác na pochutiny

bílý kov, vložky sklo lité, čiré, bezbarvé, první polovina minulého století.

Výška cca 11,5 cm, průměr 34 cm

400 Kč

TOP 141-160

159

Plastika "Okoun"

porcelán barevně glazovaný, tištěná značka a růžový porcelánový nálepek ROYAL DUX, vtlačeně číslo modelu 640 a 35, 70. léta minulého století.

Výška 19,5 cm

900 Kč

TOP 141-160

160

Plastika "Okoun"

Výška 19,5 cm

900 Kč

TOP 141-160