141
Plastika "Muž
se čtyřčaty"
porcelán
barevně ručně malovaný, značený vyrytým číslem 1.41,
druhá polovina 19. století.
Výška 9 cm
550 Kč
142
Košíček
porcelán bíle
glazovaný, plastický barevný dekor květů pomněnek a
růží, jemná zlatá linka při okraji, šedá tištěná značka
PLAVNO (Durynsko), vtlačeně 85, druhá polovina 19
století.
Výška 4 cm,
průměr 10 cm
250 Kč
143
Plastika
"Asijské božstvo"
porcelán bíle
glazovaný, značeno nečitelným fragmentem cihlově
červeného razítka a vyrytým číslem 160. První polovina
minulého století. Lepený jeden prstík na jedné z pravých
rukou a další nepatrné oklepy.
Výška 21 cm
300 Kč
144
Plastika
"Sedící chlapec s flétnou a notami"
porcelán bíle
glazovaný, ručně malovaný, značeno nečitelnou modrou
značkou pod polevou a vtlačeným číslem 1883.
Výška 8,5 cm
150 Kč
145
Plastika
"Tančící pár"
porcelán
ručně barevně malovaný a zlacený, značeno vtlačenou
značkou CF - CRISTIAN FISCHER Březová (1846-1853).
Poškozeno - schází část zlaté šňůry na uniformě muže.
Výška 11 cm
300 Kč
146
Plastika
"Dívka s hroznem vína - vinařka"
porcelán bíle
glazovaný, barevně ručně malovaný, značeno zkříženými
modrými meči pod polevou MÍŠEŇ, model 1, vtlačeně 130 <,
ručně psané číslo 50, první polovina minulého století.
Hrozen vpravé ruce opravovaný.
Výška 12 cm
900 Kč
147
Plastika
"Chlapec s květinovým věncem"
porcelán bíle
glazovaný, barevně ručně malovaný, zkřížené modré meče
pod polevou MÍŠEŇ, vyryté číslo 15, vtlačeně 52 V, první
polovina minulého století.
Výška 11,5 cm
2 000 Kč
148
Figurální
vázička "Dívka v kloboučku s košíkem plným květin"
porcelán bílé
glazovaný, barevně ručně malovaný, bohatě jemně zlacený,
značeno vtlačenými písmeny V.P. Dolní Chodov pro období
1845 - 1872.
Výška 21 cm
1 000 Kč
149
Plastika "Dvě
malé zlodějky"
porcelán
barevně glazovaný, modře tištěné značky koruna nad E a
MEISSEN, Dubí u Teplic, značky používané v letech 1871 -
1945, první polovina minulého století.
Výška 8,
délka 24 cm
500 Kč
150
Hösel Erich
Plastika
"Kozlík stojící na převrácené míse"
porcelán bíle
glazovaný, ručně barevně malovaný, návrh ERICH HÖSEL,
MÍŠEŇ, značeno dvakrát zkříženými meči pod polevou,
vtlačenně znaky 147<, vyryto V107 b, první polovina
minulého století.
Výška 14,5 cm
3 000 Kč
Hösel Erich
(1869-1953)
Vystudoval
sochařství na Akademii v Drážďanech. Od roku 1903
pracoval v manufaktuře v Míšni v oddělení tvorby.
Proslavil se postavou jezdce Huna (r. 1895, bronz před
NG v Berlíně, originální model v drážďanském Albertinu).
151
Velká
reprezentativní mísa
porcelán bíle
glazovaný, kruhová patka, shora celoplošný zlatý dekor
se stylizovaným rostlinným motivem, tištěná zelená
značka ROSENTHAL SELB-BAVARIA POMPADOUR, značka pro rok
1931.
Výška 6 cm,
průměr 33,5 cm
900 Kč
152
Ozdobný talíř
porcelán bíle
glazovaný, barevný tisk ovoce, plastický okraj, zelená
tištěná značka ROSENTHAL SELB BAVARIA pro rok 1930.
Průměr 22,5
cm
200 Kč
153
Ozdobný
nástěnný talíř
majolika
barevně glazovaná, bohatý plastický dekor s motivem
tulipánů, vtlačená značka půlkola s C - KREMNICA,
vtlačeně KK a 654, konec19. století. Nepatrný oklep a
několik drobných výrobních vad.
Průměr 32 cm
700 Kč
Párová k
položce č. 154
154
Ozdobný
nástěnný talíř
majolika
vtlačeně KK a 654, konec19. století. Dva nepatrné
oklepy.
Průměr 32 cm
700 Kč
Párová k
položce č. 153
155
Sada
jedenácti desertních talířků
porcelán bíle
glazovaný, zdobený zelenou ruční malbou drobných
lístečků a bohatým zlacením, značeno vtlačenými písmeny CF - CRISTIAN FISCHER Březová (1846-1853) a vtlačeně
XXXVII 4. Dva částečně rozdílné dekory.
Průměr 19 cm
1 000 Kč
156
Nástěnný
talíř Kohout
keramika
hnědě glazovaná, zdobená modrou a bílou ruční malbou
kohoutka a stylizovaného rostlinného ornamentu,
neznačeno, druhá polovina minulého století.
Průměr 32,5
cm
400 Kč
157
Nástěnný
talíř Páv
keramika
hnědě glazovaná, modrá a bílá ruční malba páva, okolo
ornament stylizovaných pavích per, neznačeno, druhá
polovina minulého století.
Průměr 32,5
cm
400 Kč
158
Otočný
servírovací tác na pochutiny
bílý kov,
vložky sklo lité, čiré, bezbarvé, první polovina
minulého století.
Výška cca
11,5 cm, průměr 34 cm
400 Kč
159
Plastika
"Okoun"
porcelán
barevně glazovaný, tištěná značka a růžový porcelánový
nálepek ROYAL DUX, vtlačeně číslo modelu 640 a 35, 70.
léta minulého století.
Výška 19,5 cm
900 Kč
160
Plastika
"Okoun"
porcelán
léta minulého století.
Výška 19,5 cm
900 Kč