Musil O. "Dívčí akt v pekle"
olej na plátně, signováno vpravo dole O. MUSIL, nedatováno, kolem roku 1900-1915, kvalitní černý rám holandského typu. Zajímavá symbolistní figurální práce.
50 x 40 (61 x 50,5) cm
6 500 Kč
Pezellen Tina "Matka s dětmi"
kresba tužkou a uhlem, signováno vpravo dole monogramem TP, datováno 1926, rámováno, zaskleno. Kresba vrcholné německé exprese.
48,5 x 32 (59 x 42,5) cm
9 000 Kč
Pezellen Tina (1897-1979) Bauer-Pezellen Tina Expresionistická malířka a ilustrátorka. Narodila se v rodině důstojníka c. a. k. armády. Rodina se krátce po narození Tiny přestěhovala do Jindřichova Hradce, kde pak malířka strávila dětství. Studovala ve vídeňské grafické škole, navštěvovala Kunstgewerbeschule ve Vídni, ve studiích pokračovala na akademii v Mnichově. V roce 1937 se odstěhovala s manželem Siegbertem Bauerem do Výmaru. (1897 Kotor v Dalmácii - 1979 Německo)
Dědina Jan "Dvě přítelkyně na mořské pláži"
kombinovaná technika - akvarel, kvaš, signováno vpravo dole JAN DĚDINA, datováno 1921. Vzadu razítko " ...NEMÁ GALERIJNÍ HODNOTU ..." což samozřejmě není pravda. Kvalitní adjustace, rarita.
45 x 60 (67,5 x 81) cm
7 000 Kč
Tato umělecká kresba dostala razítko " ... nemá uměleckou hodnotu ve smyslu vyhlášky MŠK ... V Ostravě dne" s vepsaným datem 16.5.85, aby mohla být vyvezena do zahraničí. Nyní se vrací od zahraničního sběratele.
Dědina Jan (1870-1955) Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia u Františka Ženíška a Josefa Myslbeka, na akademii u Maxmiliána Pirnera, pobýval v Paříži, ilustroval časopis "Monde illustré," zdobil stropy v Malém paláci v Champs Elysées, spolupracoval s Alfonsem Muchou a Maroldem. (1.9.1870 Straky, Nymburk - 14.1.1955 Tatobity, Semily)
neurčeno Závěsná domácí lékárnička s obrazem "Krajina s lomem"
dřevěná schránka, v předních dvířkách vsazen originální obraz malovaný olejem na tvrzené desce, signovaný nečitelně vpravo dole. Jako tajnou schránku navrhla a zhotovila firma Arch. Rudolfa Švába. Vzadu štítek s tištěnými informacemi.
29 x 23 (44 x 39) cm
1 200 Kč
Členská firma Arch. Rudolf Šváb, umělecké truhlářství, Praha VI - Vyšehrad, Hostivítova 2. Originální obraz je výtvarnou prací člena spolku, akademického malíře, jehož jméno vyplněné na štítku je rovněž nečitelné.
Carl Ritter von Dombrowski "Krávy na pastvě"
velký mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole CARL VON DOMBROWSKI, kolem roku 1910. MONUMELTÁLNÍ reprezentativní práce nesporné galerijní hodnoty.
137,5 x 178 (150,5 x 190) cm
75 000 Kč
Carl Ritter von Dombrowski (1872-1951) Carl von Dombrowski Malíř zvířat a lovecké tématiky. Studoval na akademiích ve Vídni a Mnichově. Od roku 1919 žil v Mnichově. Malířkou a ilustrátorkou byla i jeho manželka Käthe Olshausen-Schönberger. Bratr Robert byl ornitolog, bratr Ernst publikoval řadu knih s loveckou tématikou, otec Raoul se profesně věnoval lesnictví a psal povídky s loveckou tématikou. (16. 1.1872 zámek Úlice, Plzeň - 1951 Obermenzing, Mnichov, Německo)
Friedrich August von Kaulbach "Císař"
olej na plátně, signováno, kolem roku 1890, vzadu sběratelská poznámka, paspartováno, rámováno, zaskleno, komorní práce významného německého malíře.
Ve výřezu 30 x 19 (48 x 36)
19 000 Kč
Německý portrétní malíř, téměř výhradně maloval příslušníky nejvyšší společenské vrstvy.
Friedrich August von Kaulbach (1850-1920)
neurčeno "Zátiší s revolverem, dýmkou a vodkou"
olej na plátně, signováno vlevo dole, před polovinou minulého století. Zajímavá profesionální práce. Vzadu na blind rámu tužkou "Výstava Marold 1952" a pravděpodobně evidenční číslo 19.
48 x 64 (67 x 83) cm
9 000 Kč
Vhodné do pánského pokoje.
Špála Václav "Dívka s červeným kloboukem"
kresba pastelkou, signováno monogramem VŠ, datováno 1936. Zajímavá práce pochází ze sbírky Tomana, autora známého Tomanova slovníku.
Ve výřezu 40 x 28 (72 x 59) cm
12 000 Kč
Špála Václav (1885-1946) Malíř, ilustrátor, grafik, pedagog, soukromá studia v krajinářském ateliéru, v letech 1902-1903 studium na UPŠ Praha u Lišky, od roku 1903 studia na pražské akademii u Bukovace a Thieleho. Člen Osmy, SVU Mánes, spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců. (24.8.1885 Žlunice, Jičín - 12.5.1946 Praha)
monogramista SK "Portrét muže s lupou a grafickým listem"
olej na plátně, signováno v levém dolním rohu SK, nedatováno. Malba šedivého muže s vousem, sedícího za stolem a prohlížejícího si s lupou grafiku.
41 x 48 (47 x 54) cm
5 500 Kč
Bechník Theodor "Režisér"
olej na překližce, signováno vpravo dole TH.BECHNÍK, nedatováno, skvělá práce žáka profesora Sabatté, výtečná práce bezesporné galerijní hodnoty.
41,5 x 56,5 (57,5 x 73,5) cm
19 000 Kč
Bechník Theodor (1914-?) Malíř, grafik, ilustrátor, studia na UMPRUM v Praze u Zdeňka Kratochvíla, později na École des beaux-arts (od roku 1968 École nationale supérieure des beaux-arts) v Paříži u Fernanda Sabatté a Františka Kupky. Portrétoval přední osobnosti francouzské společnosti. Maloval krajinu, žánry, zátiší, figurální kompozice. (nar. 1.5.1914 Kroměříž)
neurčeno "Žně v Beskydech"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole, nedatováno.
39,5 x 49 (50,5 x 60,5) cm
1 500 Kč
Muzolov "Trosky hradu v bohaté zeleni nad vodní plochou"
olej na plátně, signováno vpravo dole MUZOLOV, nedatováno. Pěkná krajinářská práce.
45 x 59 (55 x 69) cm
4 500 Kč
Kocylek "Na kraji vesnice při západu slunce"
pastel, signováno vpravo dole, čteno KOCYLEK, zaskleno, rámováno.
50 x 57 (60 x 68,5) cm
3 500 Kč
Muzika František "Epitaf"
barevná kombinovaná grafická reprodukční technika na desce se strukturou plátna, vlevo dole signatura F. MUZIKA. Surrealistická kompozice - ženská tvář vystupující z kamene.
63 x 44 (74 x 55) cm
1 500 Kč
Pavlík Václav "Letní kytice"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole V. PAVLÍK, nedatováno, vzadu autorský štítek.
80 x 60 (83 x 63) cm
19 000 Kč
Práce vynikajícího malíře, který je spolu s Luisou Černovickou považován za nejlepšího malíře květinových zátiší poloviny minulého století.
Pavlík Václav (1901-1966) Malíř, grafik, scénograf, studium na odborné škole pro umělecko-průmyslové zpracování kovů v Hradci Králové, dále na pražské akademii u prof. Drahoňovského, Mařatky, Bendy, Španiela, Brunnera, člen UB, Sdružení výtvarníků v Praze, účastnil se zlínských salonů. Významný malíř, jehož práce jsou umístěny v Národní galerii Praha, v Musée Jeu de Paume v Paříži, GHMP, ve Východočeské galerii v Hradci Králové, Krajské galerii ve Zlíně a dalších. Za obraz Slunečnice z roku 1937 obdržel v roce 1938 Výroční cenu České akademie věd a umění. Vynikající malíř květin. (29.6.1901 Černilov, Hradec Králové - 4.8.1966 Poříčí nad Sázavou, Benešov)
Damisch Gunter "Sedící postava"
olej a tempera na jemném plátně položeném na lepence, vpředu jen náznak signatury, vzadu GUNTER DAMISCH WIEN 1928, luxusní široký zdobný rám francouzského typu starozlaté barvy.
63,5 x 53,5 (83 x 73) cm
9 000 Kč
Z tmavého pozadí vystupuje malba jakoby ze sna. Zajímavá práce i celek, skvělá nabídka.
Damisch Gunter (XIX-XX stol.)
Raszka "Pohled na Beskydy"
olej na plátně, signováno RASZKA. Krásná práce v luxusním širokém rámu francouzského typu.
54 x 66 (75 x 87) cm
9 000 Kč
Horák Ladislav Plakát "Lyžař - Velké Karlovice - ráj lyžařů"
průmyslová litografie, tisk UNIE Praha, autor A.I.L. HORÁK 1946. Bílý okraj po obou stranách natržen.
82 x 60 cm
1 500 Kč
Propagace lyžování Ladislavem Horákem byla také na plakátu z roku 1935 - zima v československých horách s lyžařkou pod kabinou lanovky nebo na plakátu z roku 1940 s českým a německým textem - zima v Čechách a na Moravě s lyžařkou na sedačkové lanovce.
Horák Ladislav (1904-?) Architekt, grafik, studoval na ČVUT Praha, Fakulta architektury a pozemního stavitelství, autor propagačních plakátů v oblasti cestovního ruchu. Od roku 1931 projektoval vily a rodinné domy, od roku 1934 navrhoval plakáty. (9. 10. 1904, Praha - ?)
Matušek "Bohaté zátiší s kytkou, ovocem, konvicemi"
olej na lepence, signováno vpravo dole MATUŠEK, nedatováno.
40 x 76 (46 x 82) cm
3 500 Kč
Obraz by si zasloužil kvalitnější rám. Typické zátiší padesátých a šedesátých let. U Matuškových obrazů je možné vysledovat inspiraci z prací Bohumíra Dvorského.
Matušek Jaroslav Ostravský malíř.
Placatka Ladislav "Vzpomínka na Rubense"
olej na plátně, signováno vlevo nahoře PLACATKA, kolem roku 1976. Vzadu autorský štítek a razítko ČFVU.
61 x 75 (73 x 87) cm
19 000 Kč
Jedna z nejpůvabnější a nejpovedenějších prací Ladislava Placatky. V obraze je snad vše, proč jsou Placatkovy obrazy tak oblíbené - malířské mistrovství, humor - Rubensovy akty a dnešní ideály žen, téma, vyjádření časového posunu atd.
Placatka Ladislav (1923-1986) Pseudonym Laci di Placi, malíř, grafik, fotograf, studoval ve speciální figurální škole u profesora Rady na AVU v Praze. Původním povoláním fotograf, věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci. PhDr. Eva Ronzová, manželka, je autorkou knihy z roku 2000 "Placatkova díla překonávají hranice času". (26.5.1923 Neratovice - 10.10.1986 Ostrava)