061-080

www.aukcnidum.cz

 131. AUKCE OSTRAVA - 28.6.2020

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU KATALOGY TEXT - PDF PRODEJ NA AUKCI
61 62 63 64 65
66 67 68 69 70
71 72 73 74 75
76 77 78 79 80

61

Stříbrný náramek filigrán s plastikami skarabea

stříbro, šest obdélníkových článků, každý osazený tyrkysově modrým keramickým dílkem v podobě brouka skarabea. Typická šperkařská práce z Egypta, šedesátá léta minulého století. Značeno platným dovozovým puncem - Lilie.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 65,34 g btto, délka 17,5 cm, šířka 6 cm

900 Kč

      131. aukce Ostrava TOP 061-080

62

Souprava šperků s benátskou mozaikou

obecný kov plošně vykládaný drobnými barevnými skleněnými kamínky - tzv. benátská mozaika. V soupravě řetízek se šestiúhelníkovým přívěsem se třemi kapkovitými ověsky, ováná brož značená "ITALY" a náramek z pěti ováných a pěti spojovacích kroužků.

Náhrdelník, délka řetízku 51,5 cm, délka přívěsku 5 cm,

oválná brož, délka 3 cm,

náramek, délka 19 cm.

Na náramku současná karabinka ze stříbra (Ag 925/1000).

1 800 Kč

63

Stříbrná brož obdélníková

zlacené stříbro osazené českými granáty ve třech rovnoběžných řadách, značeno puncovní značkou Zajíc 3 a značkou výrobce G2 - Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 4,28 g btto, délka 4,3 cm

500 Kč

64

Stříbrná pudřenka se zrcátkem

stříbro zdobené rytím a gravírováním, geometrický a květinový dekor, značeno puncovní značkou Trojúhelník se slovenským trojvrším, kruhový tvar.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 142,09 g btto, průměr 10 cm

900 Kč

65

Stříbrná mince "Attika Atény"

mince antická, TETRADRACHMA, na aversu hlava Atheny v přilbě doprava, na reversu sova sedící na amfoře.

Hmotnost 16,32 g, průměr 3 cm

2 500 Kč

66

Zlaté náušnice dámské

žluté zlato osazeno granáty - almandiny, značeno italskou puncovní značkou - provenience Alessandria, přeznačeno platnou českou puncovní značkou Labuť 4, krásná zlatnická práce z přelomu 20./21. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 4,85 g btto

4 100 Kč

67

Zlatý prsten s briliantem

bílé a žluté zlato osazené diamantem s kulatým briliantovým brusem OLD EUROPE, značeno puncovní značkou Lvíček 4 a mistrovskou značkou "S1P", zlatnická práce z období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,20 g btto, hmotnost diamantu cca 0,12 ct, velikost prstenu 54

4 900 Kč

Dokumentace

Přiloženo Osvědčení Ing. Jiránka, znalce v oboru drahé kameny a kovy

68

Zlatý náhrdelník s grandlemi - myslivecký šperk

žluté a růžové zlato, článkový řetízek, v centru napevno přívěs srdcovitého tvaru zdobený dvěma grandlemi a zlatými dubovými listy a žaludy, značeno puncovní značkou Labuť 4 a mistrovskou značkou KM. Zajímavá atypická práce z devadesátých let 20.století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 24,94 g btto, délka / obvod 58,5 cm

23 000 Kč

69

Zlatý náramek článkový

žluté zlato, 5 dlouhých článků, 4 krátké, spojky a zapínání, značeno prvorepublikovou puncovní značkou Lvíček 4, třicátá léta minulého století. Opatřeno řetízkovou pojistkou, současná karabinka v zapínání. ART DECO provedení.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 29,02 g, délka 19 cm

26 000 Kč

70

Zlatý prsten s briliantem

bílé zlato, hlava ve tvaru osmihranu osazena dominantním diamantem se starým briliantovým brusem, po stranách jsou zasazeny dva granátky, značeno puncovní značkou Labuť 4 a mistrovskou značkou JH, zlatnická práce z počátku 21. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14) K, briliant cca 1,22 ct, hmotnost prstenu 7,86 g btto, velikost 57

69 000 Kč

Ve znaleckém posudku je prsten oceněn částkou 110 000 Kč.

Dokumentace

Přiložen znalecký posudek Antonína Hrbáče, znalce pro drahé kovy a kameny

71

Náušnice s modrými akvamaríny

zlato červené a žluté, kámen syntetický akvamarín obdélníkového tvaru, značeno puncovní značkou ČEJKA 4. Krásná zlatnická práce.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 3,02 g btto

2 400 Kč

72

Náušnice se sytě růžovými až červenými spinely

zlato červené a žluté, značeno puncovní značkou LVÍČEK 4. Krásná zlatnická práce.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 2,08 g btto

1 700 Kč

73

Zlatý prsten s modrým kamenem

žluté zlato, osazeno velkým syntetickým zabrušovaným akvamarínem, značeno puncovní značkou Lvíček 4, zlatnická práce z období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 4,00 g btto, velikost prstenu 58

2 900 Kč

74

Plastika "Hrnčířka s malovaným tácem"

pálená hlína malovaná a glazovaná. Upoutávka na keramickou dílnu, konec 18. století, unikátní práce habánského mistra. Drobné praskliny a oklepy v glazuře. Může sloužit jako svícen - v hlavě otvor pro svíčku.

Výška 34 cm, průměr 15 cm

39 000 Kč

75

Zlaté náušnice dámské

zlato, každá náušnice osazena jedním větším diamantem s briliantovým brusem OLD EUROPE a jedním menším diamantem s briliantovým brusem kulatým dvouřadým. Kameny jsou uloženy ve stříbrném lůžku. Značeno platným puncem pro zlato - obilný klas (Z-56)

Ryzost zlata 585/1000 ( 14 K), stříbra 925/1000, hmotnost 1,99 g btto,

brilianty 2 ks celkem cca 0,23 ct a 2 ks celkem cca 0,14 ct,

15 000 Kč

Dokumentace

76

Zlatý prsten dámský

růžové a bílé zlato, hlava osazena šesti diamanty s briliantovým brusem OLD EUROPE, dvouřadý a OLD MINE, značeno puncovní značkou Lvíček 4, zlatnická práce z období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 6,46 g btto,

brilianty 6 kusů cekem cca 0,72 ct,

velikost prstenu 54,5

29 000 Kč

Dokumentace

77

Zlatý přívěs - otevírací medailon

zlato, přední část zdobená rytým secesním motivem a dvěma malými spinely fialové barvy, značeno RU puncovní značkou Liška, puncovní úřad Praha, kruhový tvar.

Ryzost zlata 580/1000 (14 K), hmotnost 5,78 g btto, průměr 2,5 cm

4 600 Kč

78

Obdélníková brož s florálním dekorem

stříbrná destička, uprostřed hladká ploška pro případné dozdobení např. monogramem. Značeno mistrovskou značkou AN a puncovní značkou z období protektorátu.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 12,41 g btto.

900 Kč

79

Prsten s diamantem a opálem

kombinace zlata a stříbra. Šína je ze stříbra s povrchovou úpravou, středová část ze zlata je osazena jedním oválným opálem (dublet) a jedním diamantem s briliantovým brusem. Luxusní provedení. Nově přepuncováno současnými značkami pro zlato a stříbro.

Ryzost zlata 750/1000, ryzost stříbra 925/1000, diamant 1x cca 0,02 ct,

celková hmotnost 7,40 g btto.

Velikost prstenu 55.

4 500 Kč

80

Náhrdelník článkový TF-45 MEXICO

stříbro, masivní, široké kvalitní provedení, značeno FT-45 MEXICO 925. Nově přepuncováno - kozlík 2.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 112,47 g btto.

Obvod 41 cm, šířka 1,8 cm.

4 700 Kč