Pohár - váza BRATŘI PODBIROVÉ
sklo hnědé, zvonkovitý tvar, kruhová patka. Celý plášť je pokrytý efektním zlaceným dekorem v podobě pravidelné mřížky. Čechy, Nový Bor (Haida), okolo 1935, ART DECO.
Výška 17 cm, průměr 10,5 cm
6 600 Kč
Vázička s rozšířeným hrdlem
sklo čiré bezbarvé, po obvodu kulovitého těla svislé modré nálepy, modrý lem na okraji hrdla, na hrdle naznačené fasetování. Čechy, může být Klášterský mlýn, počátek minulého století. U jednoho nálepu výrazný oklep.
Výška 13,5 cm
6 400 Kč
Mísa s okrajem obloženým modrou sklovinou
sklo bezbarvé, podjímané bílou opalinovou sklovinou - tango sklo. Horní část mísy opřádaná hutně natavenou nití z kontrastní modré skloviny, na spodní části pětice hutnicky natavených modrých terčů. Čechy, první polovina minulého století.
Výška 6,5 cm, průměr cca 26 cm
3 900 Kč
Na trhu s uměním byla mísa nabízena jako artefakt Klášterský Mlýn po 1916, autor Johann Witwe Lötz (1836-1947).
Vysoká váza na nožce s prstencem a kruhovou patkou
sklo čiré, bezbarvé, vínová lazura, bohatý zlatý rostlinný dekor. Tělo zvonkovitý tvar, spodní část fasetovaná, při horním okraji pás bílého a černého emailu tvořícího stylizovaný květinový ornament. První polovina minulého století.
Výška 31,5 cm
2 800 Kč
Žardiniéra
majolika barevně glazovaná, po obvodu plasticky zdobená figurálním antickým motivem, tlačená značka EICHWALD, tlačená čísla 7800/5 a rukou psané 2187, první třetina minulého století.
Výška 9,5 cm, délka 20 cm, hloubka 8 cm
900 Kč
Plastika "Amorek s červenou drapérií"
porcelán bíle glazovaný, barevná ruční malba, značeno modrými zkříženými meči pod polevou, MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 58 a vyrytým číslem 1270. Schází špička prstu, cíp drapérie, oklepy lístků, částečně restaurováno.
Výška 13,5 cm
2 900 Kč
"Žena s květy" - Stolní zrcadlo s odkládací miskou na šperky
porcelán barevně glazovaný, kruhové zrcadlo je usazeno za hlavou dívky stojící na "břehu jezírka" - odkládací misky. Značeno vtlačenými čísly, SECESNÍ provedení.
Výška 37 cm, průměr zrcadlové plochy 18 cm
4 900 Kč
Znoj Jan Plastika "Turek z Karlova mostu"
porcelán glazovaný v šedozelené barvě, vespod vtlačeně BROKOFF - ZNOJ a číslo modelu 4275, tištěná speciální značka DP Družstevní práce (PIRKEN HAMMER), na zadní stěně vtlačeně PRAHA, zespodu rukou: Jaroměřice 17/9/1938. Třicátá léta 20. století.
Výška cca 23,5 cm
2 500 Kč
Předlohou pro tuto plastiku byla socha Turka ze sousoší na Karlově mostě "Sv. Jan z Mathy, Felix z Valois a Ivan" z roku 1714, autor Ferdinand Maxmilián Brokoff (1688-1731). Prodávalo se pravděpodobně jako suvenýr. Publikováno v katalogu Krásná jizba Družstevní podnik.
Znoj Jan (1905-1950) Sochař, keramik, pedagog, narozen v Boršicích u Kyjova, studoval na Státní odborné škole keramické v Bechyni, dále u Heleny Johnové na UMPRUM v Praze, obor dekorativní keramiky a plastiky a u Eugena Steinhofa na Kunstgewerbeschule ve Vídni, pedagogicky působil mimo jiné na ŠUŘ v Brně, Státní škole pro porcelánový průmysl v Karlových Varech a od roku 1931 na Státní odborné keramické škole v Praze. Pochází z rodiny džbánkařů a keramiků. (12.3.1905 Boršice, Uherské Hradiště - 24.3.1950 Praha)
Čajový servis pětiosobní
porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekor pásy větviček vinné révy s listy a hrozny, zlaté linky. Zelená značka pod polevou DOLNÍ CHODOV, vtlačeně 810 6, tiskem 14038 a Haas & Cžjžek A.S. Prague I. Národní tř. 43. První polovina minulého století.
V sestavě: 1x konvice, výška 15 cm, 1x cukřenka, výška 11 cm, 1x mléčenka, výška 15,5 cm, 5x šálek, výška 5 cm, průměr 9,5 cm, 5x podšálek, průměr 11 cm.
2 500 Kč
Stejný dekor i u položky 70.
Mocca servis pětiosobní
porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekor pásy větviček vinné révy s listy a hrozny, zlaté linky. Zelená značka pod polevou DOLNÍ CHODOV, vtlačeně 810, tiskem 14038 a Haas & Cžjžek A.S. Prague I. Národní tř. 43. První polovina minulého století.
V sestavě: 1x konvice, výška 23 cm, 1x mléčenka, výška 8 cm, 5x šálek, výška 4 cm, průměr 7 cm, 5x podšálek, průměr 11 cm.
2 000 Kč
Stejný dekor i u položky 69.
Šestiosobní souprava čajová/kávová s doplňky
porcelán s perleťovou glazurou, barevný tisk s asijskými figurálními výjevy, zlacení, modrá tištěná značka OSKAR SCHLEGELMILCH, Langewiesen, Německo, značka používaná v letech cca 1950 - 1972.
V sestavě: 1x konvice, výška 24 cm, 1x konvice, výška 17,5 cm, 1x cukřenka, výška 13,5 cm, 6x šálek, výška 6cm, 6x podšálek, průměr 15,5 cm, 1x trojúhelníkový popelník na tři cigarety 14 x 14 x 14 cm, 1x obdélníková dóza s víkem 5,5 x 10,5 x 8 cm
1 900 Kč
Mléčenka a cukřenka
porcelán v barvě slonové kosti, opláštění vybíjeným plechem, na konvici značeno WMF - Württembergische Metallwarenfabrik a 0,25 l, dno cukřenky překryto starým papírovým štítkem s německým textem, Německo.
Výška mléčenky 7,5 cm, výška cukřenky 6 cm, průměr 9,5 cm
500 Kč
Upomínkový džbán k 60. výročí vlády britské královny Viktorie
keramika glazovaná v hnědých odstínech, dva oválné portrétní reliéfy královny Viktorie, nápisy, jemný květinový dekor, vespod vtlačeně DOULTON LAMBETH ENGLAND | 7469 | SOO.
Výška džbánu 16,5 cm
1 500 Kč
Na hrdle latinský nápis "Dei Gratia - Victoria - Queen & Empress 1837 - 1897", na těle anglický nápis "She Wrought Her People Lasting Good".
Skříňka - šperkovnice
černě lakované dřevo, mosazné aplikace, malý visací zámek, klíček přiložen. V uměleckém ztvárnění je patrná inspirace Asií. Počátek minulého století.
19,5 x 14,5 x 7,5 cm
900 Kč
Mísa Elsa, Kriemhild, Isolde, Brunhild, Penta, Venus
sklo čiré, bezbarvé, po obvodu šest medailonů s barevným emailem ženských portrétů se jmenovkami, doplněno ruční malbou růžiček s lístky a zlacením, druhá polovina 19. století.
Výška 4,5 cm, průměr 29 cm
3 600 Kč
Uprostřed malý kruhový otvor. Mísa byla zřejmě součástí nástolce.
Dvojice váz se zvlněným přehrnutým okrajem
sklo opakní bílé, kruhová patka, zúžené hrdlo, na těle barevná ruční malba rostlinného dekoru, přelom 19/20. století.
Výška 21 cm
800 Kč
Svoboda Jaroslav Váza
sklo hutní, čiré, bezbarvé a indigové, návrh Jaroslava Svobody z roku 1973 pro Ústředí uměleckých řemesel Praha, sklárna Škrdlovice.
Výška 18 cm
500 Kč
Svoboda Jaroslav (1938-) Sklářský výtvarník, sochař, pedagog, studoval u B. Nováka, B. Medka, S. Libenského a J. Brychty na Uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, pracoval v ateliéru broušeného skla Uměleckých řemesel v Praze, vedl sklářskou huť ve Škrdlovicích, od 1990 samostatný sklářský výtvarník ve vlastní huti v Karlově u Škrdlovic, řada výstav a realizací, široký výčet literatury. (nar. 9.2.1938 Sokoleč, okres Nymburk)
Svoboda Jaroslav Miska
Výška 7 cm, průměr 13 cm
700 Kč
Velká broušená mísa
sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé, zoubkovaný okraj, hluboký geometrický brus, druhá polovina minulého století. Drobné oklepy při horní vnitřní hraně.
19 x 41 x 20 cm
1 200 Kč
Džbán na patce, cínové víko, na hrdle cínová montáž
keramika - tzv. Staffordshire Agateware, "pruhy" v barvách modré, bílé a šedé, doplněno zlacením, na víčku zevnitř značeno DIXON & SONS. První polovina 19. století - kolem roku 1840, Anglie, restaurováno.
Výška 29 cm
20 000 Kč
Staffordshire Agateware - doslovný překlad "Staffordshirské achátové nádobí". James Dixon & Sons - anglická firma založena v roce 1806 v Sheffieldu, v 19. století byla jednou z nejvýznamnějších společností specializujících se na cínové, stříbřené a stříbrné nádobí a doplňky. Značka použitá na nabízeném předmětu je pravděpodobně z let 1835 - 1841.