021-040 www.aukcnidum.cz

 1. e-AUKCE

21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
31 32 33 34 35
36 37 38 39 40

21

Uher Hugo

Plastika "Jezdec na koni - žokej"

velký biskvit (neglazovaný porcelán), na plintě signováno monogramem HU (Hugo Uher), zelená tištěná značka PIRKENHAMMER, vtlačeně F&M a 4001, 1914, 81. Na podstavci mosazný štítek JOSEFOV 5/8 1923 JEZDECKÁ SLAVNOST a podpis. Výrazné Art Deco provedení.

Výška cca 44 cm, šířka 46 cm

14 000 Kč

Mimořádně kvalitní, na trhu vzácný kus.

Uher Hugo (1882-1945)

Keramik, sochař, studia na keramické odborné škole v Bechyni a pražské UMPRUM u prof. Suchardy, studijní pobyt v Berlíně. Autor známého pomníku Ludwiga van Beethovena v nadživotní velikosti v Karlových Varech. V roce 1923 oženil s Angel Eberhardovou, která byla, bohužel, sestřenicí neblaze proslulého Karla Hermanna Franka. Jako příbuzný tajemníka Úřadu říšského protektora, od srpna 1943 ministra pro Protektorát Čechy a Morava, byl Hugo Uher i přes jeho politickou neangažovanost uvězněn (Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/kultura_region/vary-zdobi-nejkrasnejsi-beethovenuv-pomnik-na-svet.html)

(1. 4. 1882 Karlovy Vary - prosinec 1945 věznice na Pankráci)

TOP 021-040

22

Plastika "Kůň"

porcelán bíle glazovaný, vtištěná značka s E v růžovém trojúhelníkovém porcelánovém nálepku, vtlačeně Made in Czechoslovakia 413 20, dále značení pro druhou jakost. ROYAL DUX, polovina minulého století. Drobné výrobní vady a prasklina na plintě.

Výška celé plastiky 40 cm, plinta 3 x 28 x 13 cm

1 900 Kč

Výše uvedené nijak neubírá na dekorativnosti této mimořádně velké plastiky.

TOP 021-040

23

Šestiosobní nápojová souprava na vodu

sklo čiré, bezbarvé, broušený motiv stylizovaných lístků jetele, Čechy, první polovina minulého století.

Džbán výška 20,5 cm, 6x sklenice výška 9,5 cm

900 Kč

TOP 021-040

24

Pětiosobní nápojová souprava na likér

sklo čiré, bezbarvé, zdobené broušeným motivem stylizovaných hroznů vína, Čechy, první polovina minulého století.

Výška karafy 28,5 cm, 5x sklenička na vysoké nožce s kruhovou patkou, výška 12,5 cm

900 Kč

TOP 021-040

25

Přátelská čajová souprava

keramika v barvě slonové kosti, květinový dekor s rozvilinami, tištěná značka DITMAR URBACH, TEPLICE | HAND-PAINTED | Made in Czechoslovakia. Výrazné ART DECO, kolem roku 1925.

V sestavě: konvice vysoká 23 cm, cukřenka vysoká 12 cm, mléčenka vysoká 7,5 cm,

dva šálky vysoké 5 cm, dva podšálky průměr 17 cm

2 500 Kč

TOP 021-040

26

Šestiosobní čajová souprava mramorovaná MADELON

keramika glazovaná, bohatá malba s výraznými srdci a květy na mramorovaném podkladě, kulovité úchopy a vysoko posazená kruhová ouška, DITMAR URBACH, typ MADELON, značeno vtlačeným číslem 1281, ART DECO, kolem roku 1930.

V sestavě: kulovitá konvice s víčkem, cukřenka s víčkem, mléčenka, 6x šálek s podšálkem,

výška konvice 16 cm, průměr16 cm

4 500 Kč

TOP 021-040

27

Šestiosobní čajová souprava s ornamentem GREEK BORDER

keramika černě glazovaná, bohatý jemný hnědý dekor doplněný tyrkysovými, bílými a oranžovými puntíky, značeno G & S Ltd., GREEK BORDER, Rd. No. 236511, made in ENGLAND, přelom 19/20. století.

V sestavě:

1x konvice výška 14,5 cm,

1x mléčenka výška 11,5 cm,

6x šálek výška 6 cm,

6x podšálek průměr 8 cm.

2 200 Kč

Porcelánka Gibson & Sons Ltd., založena r. 1875 v Anglii. Součástí značky je rovněž název vzoru (Greek Border) a jeho registrační číslo (Rd. No. – Registration Number), podle kterého je možné určit dataci - rok 1894.

TOP 021-040

28

Šestiosobní mocca souprava

porcelán bále glazovaný, pás tištěných květů a zlatého ornamentu, zlaté linky. Značeno červeným razítkem S. Hohenberg, II, Taborstrasse 10, Wien. První polovina minulého století. Tištěný dekor i zlacení částečně setřené.

1x konvice, výška 17,5 cm,

1x cukřenka výška 11 cm, průměr 14 cm,

6x šálek výška 4 cm,

6x podšálek průměr 11 cm

900 Kč

TOP 021-040

29

Luxusní pohárek

majolika bohatě zdobená plastickým dekorem a ruční malbou, značeno vtlačenou značkou - špatně rozpoznatelné, 19. století.

Výška 7,5 cm, průměr 8 cm

650 Kč

TOP 021-040

30

Kalamář s vložkou na inkoust a sypátkem

porcelán bíle a modře glazovaný, "ovál" s profilovaným okrajem, klenuté lomené ouško, bohaté zdobení plastickými květy růží, lístky a úponky svlačce, zbytky zlacení, kolem poloviny devatenáctého století, drobné oklepy.

Výška 5 cm, délka 15 cm

5 500 Kč

TOP 021-040

31

Šálek s podšálkem s výjevy ze života kolem hradů

majolika - anglická kamenina, na bílém podkladě modrý měditisk, modrá tištěná značka B.W.M. & Co. SYLVAN a vtlačeně 25. Atypický sběratelský kus.

Výška šálku 8 cm, průměr 10 cm, průměr podšálku 17 cm

1 200 Kč

TOP 021-040

32

Šálek s podšálkem

kamenina, modrý potisk, motiv krajinné scenérie se zasazenými asijskými stavbami, v borduře květy pivoňky, značeno modře W&B WALLERFANGEN - Villeroy & Boch, 19/20. století. Výroba ve Wallerfangen byla ukončena v roce 1931.

Výška 7 cm

800 Kč

TOP 021-040

33

Šálek s podšálkem

sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítkem Made in Czechoslovakia.

Výška šálku 6 cm, průměr šálku 7 cm, průměr podšálku 12,5 cm

350 Kč

TOP 021-040

34

Pohárek na hraněné patce

sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítem Made in Czechoslovakia. Drobná výrobní vada.

Výška 12 cm

400 Kč

TOP 021-040

35

Dózička

sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, úchop na víčku hranovaný a celozlacený. Sklárna Kamenický Šenov.

Výška 7 cm, průměr 12 cm

400 Kč

TOP 021-040

36

Nástolec - košíček

sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, klenuté ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítkem Made in Czechoslovakia.

Výška 13 cm, průměr 13 cm

400 Kč

TOP 021-040

37

Skupinová plastika "Puti s pohárem"

porcelán bíle glazovaný, ručně malovaný a zlacený, modrá značka ACKERMANN & FRITZE VOLKSTEDT, první polovina minulého století. Poškozeno, centrální postava viditelně rozsáhle restaurovaná.

Výška 19 cm

2 000 Kč

TOP 021-040

38

Plastika "Zahradnice s košíky"

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou a zlacením. Modrá tištěná značka VOLKSTEDT- RUDOLSTADT, vtlačené číslo 20 a modré R. Značka pro roky 1915 - 1934. Drobná poškození, schází několik lístků v košíku.

Výška cca 24,5 cm

3 600 Kč

TOP 021-040

39

Plastika "Krmení ptáčků"

řezba ve velmi čistém horském křišťálu, přelom 19/20. století.

Výška 8 cm, délka 12 cm

21 000 Kč

TOP 021-040

40

Barokní pohárek na nožce s patkou - kupa ve tvaru loďky

sklo čiré, bezbarvé, tenkostěnné, ruční řezba postav muže a ženy, vegetabilních prvků - rostlin, květů, granátového jablka, cedru a dalších dekorativních prvků. Kolem roku 1760. Krásná ukázka sklářské zručnosti. UNIKÁT.

Výška 11 cm

12 000 Kč

TOP 021-040