221
Lorenzl
Josef
Plastika
"Dívka motýl"
porcelán
glazovaný, barevně malovaný. Specielní kostým s
rukávy ve tvaru motýlích křídel, za postavou dívky
kytice květin ve váze. Návrh JOSEF LORENZL, značeno
tištěnou značkou JB Wien 1926, manufaktura Josepha
Böcka, dvacátá léta 20. století. ART DECO.
Výška 23
cm
12 000 Kč
222
Plastika
"Čajová panenka" - ozdoba luxusního balení
horní
polovina těla a dolní končetiny porcelán glazovaný,
ručně malovaný a zlacený. Porcelánové části uchyceny
v kartonu zakrytém dlouhou krajkovou sukní.
Neznačeno, přelom 19./20.stol. (první třetina
20.stol.) Sbírková panenka.
Výška
16,5 cm
2 500 Kč
Podobné
panenky byly součástí balení čaje či bonboniér.
Obdobně jako panenky zdobící dorty, panenky
zakrývající konvice s čajem apod., jsou také
předmětem sbírání, dosahují sběratelsky zajímavých
cen.
223
Miniaturní plastika "Sedící dívka v tylové sukni"
porcelán
barevně glazovaný, ručně malovaný a zlacený, značeno
modrou tištěnou značkou MÜLLER & CO Volkstedt -
Rudolstadt, první polovina minulého století.
Drobounké oklepy sukýnky.
Výška 5,5
cm
500 Kč
Figurka
tzv. tylovka.
224
Miniaturní plastika "Stojící kněz"
porcelán
barevně glazovaný, značeno modrou značkou pod
polevou, neurčeno.
Výška 7
cm
350 Kč
225
Bouval
Maurice
(1863-1916)
Busta
"Ivy - Dívka s vlasy zdobenými břečťanem"
keramika
barevně glazovaná, sign. BOUVALL (Maurice), značeno
plastickou značkou Friedrich GOLDSCHEIDER Wien,
značka pro období 1900 - 1920, dále vtlačeně číslo
modelu 2108 a čísla 33 67.
Výška cca
39,5 cm
25 000 Kč
Publikováno In.: Robert E. Dechant, Filipp
Goldscheider, Goldscheider Firmengeschichte und
Werkverzeichnis History od the Company and Catalogue
of Works, str.348, 557
Nádherná
secesní plastika, která bude mít zcela jistě přední
místo v jakékoliv sbírce.
226
Plastika
"Slon"
porcelán
barevně glazovaný, značený vtlačeně KERAMIA Made in
Czechoslovakia, vtlačené číslo série 1 307 33, dále
trojúhelníková papírová polepka firmy.
Výška 21
cm
700 Kč
227
Nástěnná
kachle "Král"
keramika
barevně glazovaná, keramické dílny KRAVSKO na
Znojemsku, 60.-70. léta minulého století
22,5 x
17,5 cm
1 500 Kč
228
Nástěnná
kachle "Malý rytíř v košili"
keramika
22,5 x
17,5 cm
1 500 Kč
229
Vázička -
Rosenthal
porcelán
bíle glazovaný zdobený barevnou ruční malbou ptáka a
květů, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL
pro rok 1929.
Výška 10
cm
700 Kč
230
Popelník
keramika
barevně glazovaná s dekorem krakeláže, zdobená
barevným stylizovaným rostlinným dekorem, neznačeno,
první polovina minulého století.
Výška 4,5
cm, průměr 18,5 cm
500 Kč
231
Vázička
soudkovitého tvaru
sklo
barvy ambra zdobené bohatým geometrickým brusem a ve
spodní části fasetované, Čechy, první polovina
minulého století.
Výška
14,5 cm
700 Kč
232
Pohárek
sklo čiré
přejímané s rubínovou lazurou. Fasetované tělo
zdobené jemným brusem jelena ve skoku, nízká patka s
probrušovanými čočkami.
Výška 13
cm
900 Kč
233
Pohárek
sklo čiré
bezbarvé s indigovou lazurou a broušené, vše
doplněno jemným zlacením stylizovaných rostlinných
úponků.
Výška 15
cm
900 Kč
234
Vysoký
džbán
majolika
barevně glazovaná, zdobená plastickým motivem listů
a plodů kaštanu, značeno vtlačenými čísly 6010 6 a
špatně čitelným razítkem, přelom 19./20. stol.
Výrazný restaurátorský zásah, lepení v horní třetině
těla a ucho.
Výška
57,5 cm
1 200 Kč
235
Miniaturní vázička
keramika
barevně malovaná secesním květinovým dekorem
stylizovaným motivem macešek, rukou psaná značka
DISTEL, dále uvedeno zřejmě číslo modelu m 891 a
monogram W.v.V. respektive W.v.N. Díky značce a
dekoru lze datovat do období 1895-1901.
Výška 7
cm
700 Kč
Keramička
"De Distel" byla založena v Amsterdamu v roce 1895 a
fungovala do roku 1923, značka byla nejprve psaná
rukou, zhruba od roku 1901 už byla značka tištěná.
Mohlo by se jednat o monogram dekoratéra/malíře
Willema Hendrika van Nordena, který v té době pro De
Distel pracoval.
236
Petrolejka
tělo
majolika barevně glazovaná zdobená plastickým
květinovým motivem, patka cínová s výrazným secesním
provedením, stínítko sklo mléčné s růžovou lazurou s
ručně malovanými květy, značeno Brillant. Přelom
19./20. stol.
Výška cca
48 cm
1 700 Kč
237
Petrolejka
nádoba na
petrolej z lisovaného skla, dále skleněný cylindr a
zrcadlo pro odraz světla.
Výška 36
cm
500 Kč
238
Nástěnný
talíř upomínkový "Wilhem II. a Franz Josef I."
porcelán
bíle glazovaný zdobený barevným tiskem dvojportrétu
císařů Wilhem II. a Franz Josef I. a s vročením
1914, neznačeno. Ve spodní části několik nepatrných
vrypů.
Průměr
23,4 cm
900 Kč
239
Korbel -
džbán s víkem
porcelán
bíle glazovaný se zlatými částečně setřenými
linkami, kovová montáž a víko zdobeno tenkým
plastickým dekorem a hlavou ženy s korunou z peří.
Neznačeno, druhá polovina 19. století.
Výška 22
cm
700 Kč
240
Beneš
Ladislav
Plastika
"Stojící ženský akt"
patinovaná sádra, signováno na plintě L. BENEŠ,
datováno 20.X.1920, jedná se o ateliérovou práci.
Výška cca
26 cm
1 500 Kč