221-240 www.aukcnidum.cz

 109. AUKCE BRNO - 2.5.2021___NEDĚLE__11 hod

221 222 223 224 225
226 227 228 229 230
231 232 233 234 235
236 237 238 239 240

221

Lorenzl Josef

Plastika "Dívka motýl"

porcelán glazovaný, barevně malovaný. Specielní kostým s rukávy ve tvaru motýlích křídel, za postavou dívky kytice květin ve váze. Návrh JOSEF LORENZL, značeno tištěnou značkou JB Wien 1926, manufaktura Josepha Böcka, dvacátá léta 20. století. ART DECO.

Výška 23 cm

12 000 Kč

TOP 221-240

222

Plastika "Čajová panenka" - ozdoba luxusního balení

horní polovina těla a dolní končetiny porcelán glazovaný, ručně malovaný a zlacený. Porcelánové části uchyceny v kartonu zakrytém dlouhou krajkovou sukní. Neznačeno, přelom 19./20.stol. (první třetina 20.stol.) Sbírková panenka.

Výška 16,5 cm

2 500 Kč

Podobné panenky byly součástí balení čaje či bonboniér. Obdobně jako panenky zdobící dorty, panenky zakrývající konvice s čajem apod., jsou také předmětem sbírání, dosahují sběratelsky zajímavých cen.

TOP 221-240

223

Miniaturní plastika "Sedící dívka v tylové sukni"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný a zlacený, značeno modrou tištěnou značkou MÜLLER & CO Volkstedt - Rudolstadt, první polovina minulého století. Drobounké oklepy sukýnky.

Výška 5,5 cm

500 Kč

Figurka tzv. tylovka.

TOP 221-240

224

Miniaturní plastika "Stojící kněz"

porcelán barevně glazovaný, značeno modrou značkou pod polevou, neurčeno.

Výška 7 cm

350 Kč

TOP 221-240

225

Bouval Maurice (1863-1916)

Busta "Ivy - Dívka s vlasy zdobenými břečťanem"

keramika barevně glazovaná, sign. BOUVALL (Maurice), značeno plastickou značkou Friedrich GOLDSCHEIDER Wien, značka pro období 1900 - 1920, dále vtlačeně číslo modelu 2108 a čísla 33 67.

Výška cca 39,5 cm

25 000 Kč

Publikováno In.: Robert E. Dechant, Filipp Goldscheider, Goldscheider Firmengeschichte und Werkverzeichnis History od the Company and Catalogue of Works, str.348, 557

Nádherná secesní plastika, která bude mít zcela jistě přední místo v jakékoliv sbírce.

TOP 221-240

226

Plastika "Slon"

porcelán barevně glazovaný, značený vtlačeně KERAMIA Made in Czechoslovakia, vtlačené číslo série 1 307 33, dále trojúhelníková papírová polepka firmy.

Výška 21 cm

700 Kč

TOP 221-240

227

Nástěnná kachle "Král"

keramika barevně glazovaná, keramické dílny KRAVSKO na Znojemsku, 60.-70. léta minulého století

22,5 x 17,5 cm

1 500 Kč

TOP 221-240

228

Nástěnná kachle "Malý rytíř v košili"

22,5 x 17,5 cm

1 500 Kč

TOP 221-240

229

Vázička - Rosenthal

porcelán bíle glazovaný zdobený barevnou ruční malbou ptáka a květů, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL pro rok 1929.

Výška 10 cm

700 Kč

TOP 221-240

230

Popelník

keramika barevně glazovaná s dekorem krakeláže, zdobená barevným stylizovaným rostlinným dekorem, neznačeno, první polovina minulého století.

Výška 4,5 cm, průměr 18,5 cm

500 Kč

TOP 221-240

231

Vázička soudkovitého tvaru

sklo barvy ambra zdobené bohatým geometrickým brusem a ve spodní části fasetované, Čechy, první polovina minulého století.

Výška 14,5 cm

700 Kč

TOP 221-240

232

Pohárek

sklo čiré přejímané s rubínovou lazurou. Fasetované tělo zdobené jemným brusem jelena ve skoku, nízká patka s probrušovanými čočkami.

Výška 13 cm

900 Kč

TOP 221-240

233

Pohárek

sklo čiré bezbarvé s indigovou lazurou a broušené, vše doplněno jemným zlacením stylizovaných rostlinných úponků.

Výška 15 cm

900 Kč

TOP 221-240

234

Vysoký džbán

majolika barevně glazovaná, zdobená plastickým motivem listů a plodů kaštanu, značeno vtlačenými čísly 6010 6 a špatně čitelným razítkem, přelom 19./20. stol. Výrazný restaurátorský zásah, lepení v horní třetině těla a ucho.

Výška 57,5 cm

1 200 Kč

TOP 221-240

235

Miniaturní vázička

keramika barevně malovaná secesním květinovým dekorem stylizovaným motivem macešek, rukou psaná značka DISTEL, dále uvedeno zřejmě číslo modelu m 891 a monogram W.v.V. respektive W.v.N. Díky značce a dekoru lze datovat do období 1895-1901.

Výška 7 cm

700 Kč

Keramička "De Distel" byla založena v Amsterdamu v roce 1895 a fungovala do roku 1923, značka byla nejprve psaná rukou, zhruba od roku 1901 už byla značka tištěná. Mohlo by se jednat o monogram dekoratéra/malíře Willema Hendrika van Nordena, který v té době pro De Distel pracoval.

TOP 221-240

236

Petrolejka

tělo majolika barevně glazovaná zdobená plastickým květinovým motivem, patka cínová s výrazným secesním provedením, stínítko sklo mléčné s růžovou lazurou s ručně malovanými květy, značeno Brillant. Přelom 19./20. stol.

Výška cca 48 cm

1 700 Kč

TOP 221-240

237

Petrolejka

nádoba na petrolej z lisovaného skla, dále skleněný cylindr a zrcadlo pro odraz světla.

Výška 36 cm

500 Kč

TOP 221-240

238

Nástěnný talíř upomínkový "Wilhem II. a Franz Josef I."

porcelán bíle glazovaný zdobený barevným tiskem dvojportrétu císařů Wilhem II. a Franz Josef I. a s vročením 1914, neznačeno. Ve spodní části několik nepatrných vrypů.

Průměr 23,4 cm

900 Kč

TOP 221-240

239

Korbel - džbán s víkem

porcelán bíle glazovaný se zlatými částečně setřenými linkami, kovová montáž a víko zdobeno tenkým plastickým dekorem a hlavou ženy s korunou z peří. Neznačeno, druhá polovina 19. století.

Výška 22 cm

700 Kč

TOP 221-240

240

Beneš Ladislav

Plastika "Stojící ženský akt"

patinovaná sádra, signováno na plintě L. BENEŠ, datováno 20.X.1920, jedná se o ateliérovou práci.

Výška cca 26 cm

1 500 Kč

TOP 221-240