Pudal "Při modlitbě"
olej na dřevěné desce - patrně studie, signováno vlevo dole zřejmě Pudal, první polovina minulého století
52 x 65 (68 x 81) cm
4 500 Kč
Bubeníček Jindřich (1856-1935)"Chalupy u potoka"
akvarel, signováno vpravo dole JINDŘ. BUBENÍČEK, datováno 1927. Rámováno, paspartováno.
Výřez 35 x 42,5 (58,5 x 64,5) cm
3 500 Kč
Bubeníček Jindřich Malíř krajinář, ilustrátor, studia na pražské akademii u B. Sweertse a Antonína Lhoty, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze, působil v Uhříněvsi, v roce 1926 měl uspořádánu významnou soubornou výstavu s JUV v Praze. (13.7.1856 Kšely , Kolín - 9.8.1935 Svratka, Žďár nad Sázavou)
Eberhardt Wilhelm Julius (1875-1943/46)"Zátiší s obrazem, kyticí chryzantém a podzimním ovocem"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole EBERHARDT, datováno zřejmě 1941.
50 x 69,5 (61 x 80,5) cm
3 500 Kč
Münzberg Ida (1876-1955)"Boží muka"
olej na kartonu, signováno vlevo dole IDA MÜNZBERG, počátek minulého století.
30 x 20 (40 x 30) cm
2 500 Kč
Münzberg Ida Münzbergová Ida Malířka, v letech 1903-1911 studovala ve Vídni na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) u R. Jetmara a Gustava Klimta. Umělecky ceněné jsou zejména její portréty, malovala také květinová zátiší, městská zákoutí Těšína a okolní krajinu. (18.2.1876 Střítěž - 5.6.1955 Český Těšín)
Ronek Jaroslav (1892-1962)"Parní lokomotiva"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole RONEK, první polovina minulého století.
48 x 67 (58 x 68) cm
15 000 Kč
Ronek Jaroslav Malíř, studoval soukromě u profesorů Preislera a Reisnera v Praze, proslulý malíř lokomotiv, nádraží a průmyslových objektů, věnoval se ilustrátorské tvorbě, zastoupen v Národní galerii. (22.5.1892 Praha - 1962)
Krpata O. "Bohatá kytice v zelené váze"
olej na plátně, signováno vpravo dole O. KRPATA, první polovina minulého století.
81 x 67 (96 x 81) cm
7 400 Kč
Kraus Antonín (1867-?)"Zlatá ulička"
tempera, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole monogramem AK (Antonín Kraus) 1935.
40 x 30 (48 x 38) cm
4 500 Kč
Kraus Antonín Malíř, pracoval v ateliérech malířů Záhorského a Holárka, maloval motivy ze Staré Prahy. (5. 4. 1876 Louny - ?)
Dědina Jan (1870-1955)"Portrét dívky se světlými vlasy"
olej na kartonu, signováno vpravo dole J. DĚDINA. Vzadu autorovou rukou:" Tato hlavička na papíře olejovými barvami malovaná jest ode mě Jan Dědina 1942".
50 x35 ( 54,5 x 39,5) m
12 000 Kč
Dědina Jan Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia u Františka Ženíška a Josefa Myslbeka, na akademii u Maxmiliána Pirnera, pobýval v Paříži, ilustroval časopis "Monde illustré," zdobil stropy v Malém paláci v Champs Elysées, spolupracoval s Alfonsem Muchou a Maroldem. (1.9.1870 Straky, Nymburk - 14.1.1955 Tatobity, Semily)
Bublík Miloslav (1889-?)"Kříž u Jablunkova, Těšínsko"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole BUBLÍK M. (Miloslav), datováno 1928.
31 x 27 (40 x 35,5) cm
1 200 Kč
Bublík Miloslav Malíř, sochař. Studia na VUPŠ v Praze u Drahoňovského, Suchardy, Preislera, Šalouna. Působil na Státní odbornéá škole pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí. Člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců Ostrava a Klubu výtvarných umělců Aleš. (31. 9. 1889 Hnojice u Štenberka - ?)
Bauch Jan (1898-1995)"Hlava vojáka z profilu"
kombinovaná technika, signováno vpravo dole tužkou J. BAUCH, druhá polovina minulého století.
29,5 x 19 (47 x 36) cm
12 000 Kč
Bauch Jan Významný český malíř, grafik, sochař, ilustrátor, studia UMPRUM v Praze u Dítěte, grafická speciálka u Švabinského, 1937 GRAND PRIX v Paříži, 1977 národní umělec, člen Umělecké Besedy, S.V.U. Mánes, kolem čtyřiceti výstav po celém světě, jeden z nejvýznamnějších českých malířů 20. století, řada monografií. Zastoupen v galeriích National Gallery of Art, Washington D.C., Národní galerie v Praze, České muzeum výtvarných umění Praha, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Galerie umění, Karlovy Vary, Galerie hlavního města Prahy, Moravská galerie v Brně, Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem. (16.11.1898 Praha - 9.1.1995 Praha)
Andre Párové obrázky "Z Itálie"
párové obrazy, "Italská krajina", oleje na plechu, sign. ANDRE, první polovina minulého století. Rámováno v luxusních plasticky zdobených rámech.
Každý 12,5 x 9 (21 x 17,5) cm
700 Kč
Veris Zamazal Jaroslav (1900-1983)Párové obrázky "Italské momentky s figurální stafáží"
oleje na malířské lepence, na jednom vpravo dole signatura J. VERIS, první polovina minulého století.
Každý 18 x 13 (16 x 21) cm
3 000 Kč
Veris - Zamazal Jaroslav Veris Jaroslav Malíř, sochař, scénograf, rodným jménem Zamazal, žák pražské akademie u Preislera, Nechleby, dále studia ve Vídni a Paříži, pracoval v dílnách v Louvru, tvořil dlouho v Paříži, patřil mezi nejlepší evropské malíře období ART DECO, zastoupen v Národní galerii Praha a dalších evropských galeriích. (10.7.1900 Vsetín - 28.10.1983 Praha)
Krhut Štěpán "Pohled na Štramberskou trúbu"
olej na sololitu, signováno vpravo dole KRHUT ŠTĚPÁN, datováno 1996, vzadu na rámu autorské razítko.
40,5 x 50 (53,5 x 63,5) cm
1 800 Kč
Krhut Štěpán Malíř. Citujeme: "Štěpán Krhut je svou tvorbou spjat s krajinou, ve které se narodil a v níž trvale žije. Valašsko dominuje v jeho výtvarné tvorbě. Stále objevuje jeho hornatý kraj a spolu s typickou valašskou architekturou jej zaznamenává ve svých obrazech. Současně tímto uměleckým záznamem vytváří jakousi kroniku Valašska, které v posledních desítiletích prochází nezvratnými proměnami. I když má Štěpán Krhut vzory v malířích, kteří jsou mu blízcí svou tvorbou, především Oldřich Blažíček, Augustin Mervat a Karel Hofman, uchovává si své vidění krajiny a světa. „Snažím se jít svou cestou, zachovat si svůj styl a vidění skutečnosti,“ říká Štěpán Krhut a jedním dechem dodává: „Malování je pro mě především velké dobrodružství. A zároveň velké uspokojení z toho, že mohu svými obrazy podat výpověď o světě, jak ho vidím já, jak vidím všechno to krásné kolem sebe.“ Obrazy malíře Štěpána Krhuta promlouvají k divákovi laskavě hřejivým slovem, zvou k zamyšlení a tiché radosti." (Mezinárodní výtvarné sympozium / International Graphic Sympozium DRŽKOVÁ 2015) (nar. 2.12.1956 Čeladná)
Venglorzová Martina "Barevná abstraktní kompozice"
akryl, signováno vpravo dole MARTINA VENGLORZOVÁ, vzadu na plátně uvedeno jméno autorky a datace vzniku díla 2019. Nerámováno.
60,5 x 30,5 cm
1 500 Kč
Bláha Zdeněk "Brněnské dominanty"
akvarel, signováno nečitelně vlevo dole, vzadu autorský štítek, autor ZDENĚK BLÁHA. Rámováno, paspartováno.
Výřez 33 x 46 (50 x 67) cm
1 500 Kč
Bláha Zdeněk "Brněnské panorama"
Výřez 33 x 46 (50 x 67) cm
1 500 Kč
Světlík Eduard (1903-1970)"Koupání v řece (Morava ?)"
olej na malířské desce, signováno vpravo dole SVĚTLÍK ED, kolem roku 1940, skvělá práce žáka O. Nejedlého na Akademii v Praze, dobový rám
48 x 56 (57 x 65) cm
6 000 Kč
Světlík Eduard Malíř, sochař, odborný učitel v Kroměříži, studia na pražské AVU u prof. Nejedlého, řada výstav, zastoupen v Národní galerii Praha, kolekce jeho obrazů byla ve Spořitelně města Kroměříž (1903 Přerov - 1970)
Klusáček Ladislav (1953-)"Křížovnické náměstí v Praze"
olej na sololitu, signováno vlevo dole KLUSÁČEK, datováno pod rámem.
34 x 49 (47 x 61) cm
8 000 Kč
Klusáček Ladislav Malíř, narozen ve Frýdlantě v Čechách, absolvent Akademie v Praze, později asistent a aspirant u Františka Jiroudka na Akademii (1983-1988), vyzdobil pět stěn hotelu Internacionál v Praze, zastoupen v Národní galerii Praha, výstavy u nás i po Evropě.
Weirauch Emil (1909-1976)"Podolský přístav"
olej na lepence, signováno vpravo dole E. WEIRAUCH, datováno 1959. Výborná reprezentativní práce žáka Süssera.
66 x 80 (89 x 94) cm
36 000 Kč
Weirauch Emil malíř, studoval u F.V. Süssera na ŠUŘ v Brně, člen SVU Aleš v Brně, Sdružení výtvarných umělců Purkyně v Praze, Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a skupiny M-Brno, zastoupen ve sbírkách Muzea města Brna, MG v Brně, GVU v Ostravě a jinde. (7.1.1909 Dukovany-18.6.1976 Brno)
Krauer Josef (1927-1990)"Podporujeme osvobozenecký boj národů Latinské Ameriky"
olej na plátně, signováno vpravo dole KRAUER, vzadu papírový štítek díla, kde je mimo jiné uvedeno, že se jedná o "návrh statického panelu doplněného transparentem k protiválečné manifestaci".
102 x 70 (104 x 74) cm
74 000 Kč
Krauer Josef Malíř, grafik, restaurátor, v letech 1948-1951 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, maloval kulisy a navrhoval kostýmy pro barrandovské ateliéry, přispíval do časopisu Mladý svět, věnoval se i literatuře a numerologii. Přátelil se s mnoha známými osobnostmi své doby, byl přítelem Jana Zrzavého, Hrabala, Boudníka. Jeho pozůstalost v devadesátých letech vzbudila pozornost a byla rozprodána především do zahraničí, zejména do Švýcarska, jeho práce zakoupily např. Galerie moderního umění v New Yorku, Bruselu, atd. Výstavu "Josef Krauer: Výběr z pozůstalosti" uspořádala galerie VLTAVÍN ve dnech 17.6.2003 - 13.6.2003. Informace o autorovi jsou uvedeny v publikaci: SAJVERA, Bohuslav. Osobnosti Uhlířskojanovicka. Vyd. 1. Uhlířské Janovice: Město Uhlířské Janovice, 2006, s. 47. (19.2.1927 Chmeliště, okr. Kutná Hora - 12.2.1990 Praha)