Velký reprezentativní nástolec
sklo čiré a mléčné, krakelované, po obvodu zdobeno skleněnými nálepy s červenou lazurou, která evokuje větvičky mořského korálu, doplněno jemným zlacením.
Výška 26 cm, průměr 24 cm
2 500 Kč
Váza
sklo silnostěnné, okrově - zeleno - modře irizované, tělo soudkovité, horní část stažená do nízkého a nakonec široce rozevřeného hrdla. Druhá polovina minulého století.
Výška 23 cm
1 500 Kč
Váza zvonovitá
sklo kouřově šedé, čiré, po obvodu bohatý geometrický brus, Čechy, Art Deco. Drobný oklep u horní hrany.
Výška 12 cm
1 200 Kč
Regnol Kazeta na šperky
kov zlacený, bohatě reliéfně zdobený, v horním víku malovaná miniatura "Portrét dámy v klobouku", signovaná REGNOL. Vespod monogram s datací 1811. Interiér kazety je polstrovaný textilií s barevným květinovým dekorem.
Šperkovnice 11,5 x 12 x 3,5 cm, průměr miniatury 8 cm
15 000 Kč
Výborný sbírkový kus.
Reklamní odkládací miska na psací potřeby, dekorace plastikou býka
porcelán bílé glazovaný, značený plasticky po obvodu plinty "Porzellanfabrik Theodor Pohl Schatzlar Bhm." a "TP" - porcelánka THEODORA POHLA (1863 - 1934) v Žacléři, první polovina minulého století. Několik drobných oklepů.
12 x 27 x 12 cm
1 200 Kč
Reklama na izolátory vysokého napětí, na trhu velmi ojedinělá.
Figurální vázička na jeden květ "Chlapec s kloboukem a ošatkou vajec"
porcelán barevně ručně malovaný, značeno vtlačenými písmeny CF (Cristian Fischer), značka pro léta 1846-1853.
Výška 17 cm
600 Kč
Vázička - amfora na podstavě
porcelán bíle glazovaný, dekorace plastickými girlandami z vavřínů, barevnou ruční malbou a zlacením, značeno tištěnou značkou VÍDEŇ a ručně psanými barevnými čísly 81 a č2, druhá polovina 19. století.
Výška 9 cm
150 Kč
Dvojmiska se zlaceným klenutým uchem uprostřed
porcelán bíle glazovaný, ucho ve tvaru propletených větviček, misky z listů se zlacenými konturami. Značeno vtlačeně P&S (Dolní Chodov) a vtlačenými římskými číslicemi XXVII, třetí čtvrtina 19. století. V centru misky obvyklá drobná výrobní vada.
12 x 28,5 x 21,5 cm
1 200 Kč
Plastika "Dívka s košíky a jablky v zástěře"
bronz, stojící figurka se dvěma košíky na kruhové plintě a na mramorovém podstavci, neznačeno. První polovina 20. století.
Výška celková 17 cm, samotná plastika 13 cm
900 Kč
Plastika "Malý metař"
kovová kompozice, postava s metlou na podstavci z černého leštěného mramoru, neznačeno. Počátek minulého století.
Celková výška cca 10,5 cm, samotná plastika 8 cm
900 Kč
Plastika "Malý kominíček s žebříkem"
bronz, stojící postava na plintě, neznačeno, nesignováno, první polovina 20. století.
Výška 10 cm
500 Kč
Plastika "Malý cvičenec ve stoji na jedné ruce"
bronz, postava ve šněrovacích botách na podstavci s nápisem Düsseldorf, nesignováno, neznačeno, první polovina minulého století.
Výška 11,5 cm
300 Kč
Plastika "Pouliční žonglér se škrpálem"
bronz (měď), nesignováno, značeno vtlačeným číslem 3. Konec 19. století.
Výška cca 22,5 cm
1 200 Kč
Malá kazeta se soškou ptáčka na víku
obecný kov, tvar solného kamene, pantové víko, na čelní straně medailon města Bad Reichenhall s motivem historické budovy - Královské lázně, textilní polstrování nepoškozené. Počátek minulého století.
9,5 x 8,5 x 6,5 cm
250 Kč
Putovní cena Hlídkových závodů Vršovice - Hostivař
bronzová plastika vlaštovky na stojánku tvaru lipové větvičky, dřevěný soustružený černě lakovaný podstavec s kovovými štítky. Značeno DIT MAR.
Celková výška 21 cm, samotná plastika 16 cm
1 800 Kč
Na jednom štítku název ceny "STŘEL. ŽUPA TYRŠOVA 1908-1938, PUTOVNÍ CENA HLÍDKOVÉ ZÁVODY VRŠOVICE - HOSTIVAŘ", na druhém štítku jsou pak uvedena jména vítězů a jejich bodový zisk v letech 1936, 1937 a 1938. Trofeje závodů ve střelbě se na trhu vyskytují vzácně. Dokumentace
Halabala Jindřich (1903-1978)Miniaturní model sedací soupravy
kov, bakelit, červená koženka. Známý a ceněný miniaturní model nábytku českého nábytkářského designéra JINDŘICHA HALABALY pro UP Závody Brno. Stav odpovídá stáří, viz foto.
V sestavě dvě křesílka 9 x 9 x 12 cm, pohovka 11 x 25 x 12,5 cm, stůl výška 8 cm, průměr 14,5 cm
1 800 Kč
Popelník na dvě cigarety se stojánkem na sirky
mosaz, půdorys ve tvaru osmiúhelníku, stěny hladké, vložka z čirého bezbarvého skla, první polovina minulého století.
Výška 9,5 cm, průměr cca 15 cm
350 Kč
Secesní váza - amfora
keramika barevně glazovaná, zdobeno plastikou větviček s květy a plody. Značeno ROYAL DUX AUSTRIA (značka registrovaná v roce 1912). Poškození - schází úchopy, oklepy na okvětních lístcích.
Výška cca 23 cm
400 Kč
Váza - kapka
porcelán bíle glazovaný, zdobeno barevným dekorem horkovzdušných balonů s květinami v zavěšených koších, značeno tištěnou značkou JOHANN HAVILAND BAVARIA, Německo.
Výška 27,5 cm
1 200 Kč
Pochází ze sbírky moderního designu.
Forejtová Jitka Velký nástěnný talíř
keramika barevně glazovaná, široký okraj tvořen mřížkou, dno ve tvaru větvičky s jablkem a lístky. Vespod signatura JITKA FOREJTOVÁ, datace 1981, autorská značka "f" a vytlačeně ORIG.
Výška 7 cm, průměr 36 cm
2 200 Kč
Forejtová Jitka (1923-1996) Forejtová Pelikánová Jitka Sklářská výtvarnice, designérka, keramička, sochařka, studovala na grafické škole A. Strnadela, pak na VŠUP v Praze u profesora K. Štipla, pracovala s lisovaným, hutně zpracovaným sklem, porcelánem, keramikou, řada výstav a zastoupení v galeriích - The Corning museum of Glass, USA, UPM v Praze, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v Bratislavě, Liberci, Olomouci, ve Zlíně. (25.10.1923 Praha - 24.9.1996 Praha)