221
Velký
nástěnný talíř "Ruine Habsburg"
kamenina
bíle glazovaná, černý měditisk, uprostřed veduta
zříceniny hradu Habsburg, na okraji obrázky andílků,
vtlačená a černě tištěná značka FRAIN, vtlačené
číslo 2, Vranov nad Dyjí, kolem poloviny 19.
století.
Průměr
33,5 cm
3 900 Kč
222
Miska -
osmihranný košíček s uchy
porcelán
bíle glazovaný, stěna i nízká patka po celém obvodu
svisle prolamované, značeno modrou značkou pod
polevou BERLÍN a vtlačeným číslem 21, přelom 19/20.
století.
Výška 9,5
cm
3 500 Kč
223
Kruhový
dortový tác s ozdobnými uchy
porcelán
bíle glazovaný, okolo okraje indigový pás se zlatým
florálním dekorem, ucha zlacená, značeno vtlačeně
HAAS & CŽJŽEK IN SCHLAGGENWALD (značka pro roky
1867-1888), vtlačeným písmenem S a 1700, ručně
psaným číslem 9423.
Průměr
39,4 cm
1 500 Kč
224
Džbánek
porcelán
bíle glazovaný, zdobený bohatou ruční malbou modrých
květů a zlacením (částečně setřené), značeno
vtlačeně CF (Cristian Fischer - Březová) a číslem 6.
Kolem poloviny 19. století
Výška 13
cm
500 Kč
225
Plastika
"Dvě šelmy"
porcelán
bíle glazovaný, značeno vtlačovanými čísly 13390 26,
první polovina 20. století.
Výška 18
cm
500 Kč
226
Oválná
mísa
keramika
žebrovaná, glazovaná v krémové barvě, okolo okraje
modrá a hnědá glazurou, ozdobně tvarované úchyty,
tištěná značka DITMAR URBACH Made in Czechoslovakia,
Teplice - Trnovany, 20. léta minulého století. U
okraje výrobní vada.
8,5 x 32
x 18 cm
500 Kč
227
Vázička
kónického tvaru - FIPOP, MOSER
medově
hnědé sklo „topas“, broušené do fazet, dole široký
pás oroplastiky s námětem bojujících amazonek,
značeno leptanou značkou MOSER, dvacátá léta
minulého století.
Výška 10
cm, průměr 12,5 cm
2 500 Kč
228
Miska -
nástolec
sklo
růžové, hladký povrch, okolo okrajů zlatá linka, ve
středu zlatý stylizovaný květ, zlatý prstenec mezi
miskou a protáhlou kruhovou patkou, 19. století.
Zaujímající jednoduchým designem.
Výška 12
cm
1 500 Kč
229
Váza
ručně malovaná
sklo
mléčně, po těle malba růžiček a hnědých obloučků,
hrdlo stažené zlatou linkou, nahoře a dole tónování
do zeleného odstínu, neznačeno, druhá polovina 19.
století. Na horním okraji zvnějšku vázy neznatelný
oklep.
Výška
25,5 cm
1 200 Kč
230
Vázička -
baňka s vysokým štíhlým hrdlem
porcelán
bíle glazovaný se dvěma pruhy tyrkysové barvy, ruční
malba dvou žánrových scén, bohatý květinový dekor,
zlacení, značeno modrou značkou (neurčeno) a
vtlačeně 190 nebo 19C, patrně Německo, kolem
poloviny 19. století.
Výška 22
cm
5 000 Kč
231
Peněženka
- kabelka s medailonem dámy v rokokovém šatu
jemná
kůže, ruční malba emailem. Medailon zasazen do
ozdobného stříbrného rámečku s monogramem H&S a 835
STERLING. Okolo malby pás gilošování v barvě
slonoviny, 19. století. Stav odpovídá stáří - drobná
poškození, zejména uvnitř.
Hmotnost
119,30 g btto, ryzost 835/1000, průměr 12,5 cm
2 800 Kč
Samotný
emailový medailon a stříbrná aplikace ve velmi
dobrém stavu.
Dokumentace
Přiloženo
osvědčení Puncovního úřadu
232
Kalamář
ve tvaru větvičky s květy růží
kovová
kompozice povrchově upravená zlacenkou, neznačeno,
bez skleněných/porcelánových vložek. První polovina
minulého století.
10,5 cm x
cca 25 x cca 17,5 cm
1 200 Kč
233
Párové
vázy - amfory
kovová
kompozice, kvádrovitý podstavec - onyx na zdobných
mosazných nožkách, na povrchu váz reliéfní rostlinný
dekor, jedno ucho u každé vázy tvořeno postavou
andílka. Konec 19. stol.
Výška 51
cm
3 000 Kč
234
Nádoba
lékárenská s víčkem
porcelán
bílý s ozdobným zeleno zlatým nápisem OXYM.
SCILLAE., značeno vespod K.SCHÜRER PRAHA, Čechy,
kolem roku 1900-1920, drobný oklep pod víčkem
Výška 19
cm, průměr 11 cm
800 Kč
235
Nádoba
lékárenská s víčkem
porcelán
bílý s ozdobným zeleno zlatým nápisem UNG.KAL.IODAT,
značeno vespod K.SCHÜRER PRAHA, Čechy, kolem roku
1900-1920.
Výška 19
cm, průměr 11cm
1 200 Kč
236
Čtyřosobní mocca souprava
porcelán
bíle glazovaný, zdobený zlatými linkami, značeno
zelenou tištěnou značkou Božičany, kolem poloviny
minulého století.
V
sestavě:
1x
konvice - výška 18,5 cm,
1x
mléčenka - 8,5 cm,
1x
cukřenka - výška 9 cm,
4x šálek
- výška 4 cm,
4x
podšálek - průměr 10,5 cm.
700 Kč
237
Benda
Břetislav
Plastika
"Stojící dívčí akt"
keramika
bíle glazovaná, signováno na plintě B. BENDA,
značeno RAKO, první polovina minulého století.
Výška cca
26 cm
1 200 Kč
Benda
Břetislav (1897-1983)
Sochař,
studoval na AVU v Praze u J.V. Myslbeka a J. Štursy,
byl členem SVU Mánes.
(28.3.1897 Sepekov, část Líšnice, okres Písek -
19.8.1983 Praha)
238
Velký
nástěnný talíř PERNSTEIN
majolika
barevně glazovaná, v centrální částí reliéf hradu
Pernštejn, okolo pás dubových listů a žaludů,
značeno vtlačeně SCHÜTZ BLANSKO, modelové číslo 650.
Tři oklepy při vnějším okraji.
Průměr
32,5 cm
2 500 Kč
239
Souprava
dvanácti desertních talířů
porcelán,
prořezávaný okraj, malba kvítků a zlacení. Použita
vídeňská značka, patrně Rybáře, kolem roku 1925.
3 900 Kč
240
Dóza s
víčkem ve tvaru srdce
biskvit
bleděmodrý, bílý plastický figurální antický a
florální dekor, značeno WEDGWOOD, Made in England.
Tradiční anglická značka, zakladatel Josiah Wedgwood
(1730-1795).
Šířka
13,5 cm, hloubka 10 cm, výška 5,5 cm
1 600 Kč