221-240 www.aukcnidum.cz

 108. AUKCE BRNO - 6.12.2020___NEDĚLE__11 hod

221 222 223 224 225
226 227 228 229 230
231 232 233 234 235
236 237 238 239 240

221

Velký nástěnný talíř "Ruine Habsburg"

kamenina bíle glazovaná, černý měditisk, uprostřed veduta zříceniny hradu Habsburg, na okraji obrázky andílků, vtlačená a černě tištěná značka FRAIN, vtlačené číslo 2, Vranov nad Dyjí, kolem poloviny 19. století.

Průměr 33,5 cm

3 900 Kč

TOP 221-240

222

Miska - osmihranný košíček s uchy

porcelán bíle glazovaný, stěna i nízká patka po celém obvodu svisle prolamované, značeno modrou značkou pod polevou BERLÍN a vtlačeným číslem 21, přelom 19/20. století.

Výška 9,5 cm

3 500 Kč

TOP 221-240

223

Kruhový dortový tác s ozdobnými uchy

porcelán bíle glazovaný, okolo okraje indigový pás se zlatým florálním dekorem, ucha zlacená, značeno vtlačeně HAAS & CŽJŽEK IN SCHLAGGENWALD (značka pro roky 1867-1888), vtlačeným písmenem S a 1700, ručně psaným číslem 9423.

Průměr 39,4 cm

1 500 Kč

TOP 221-240

224

Džbánek

porcelán bíle glazovaný, zdobený bohatou ruční malbou modrých květů a zlacením (částečně setřené), značeno vtlačeně CF (Cristian Fischer - Březová) a číslem 6. Kolem poloviny 19. století

Výška 13 cm

500 Kč

TOP 221-240

225

Plastika "Dvě šelmy"

porcelán bíle glazovaný, značeno vtlačovanými čísly 13390 26, první polovina 20. století.

Výška 18 cm

500 Kč

TOP 221-240

226

Oválná mísa

keramika žebrovaná, glazovaná v krémové barvě, okolo okraje modrá a hnědá glazurou, ozdobně tvarované úchyty, tištěná značka DITMAR URBACH Made in Czechoslovakia, Teplice - Trnovany, 20. léta minulého století. U okraje výrobní vada.

8,5 x 32 x 18 cm

500 Kč

TOP 221-240

227

Vázička kónického tvaru - FIPOP, MOSER

medově hnědé sklo „topas“, broušené do fazet, dole široký pás oroplastiky s námětem bojujících amazonek, značeno leptanou značkou MOSER, dvacátá léta minulého století.

Výška 10 cm, průměr 12,5 cm

2 500 Kč

TOP 221-240

228

Miska - nástolec

sklo růžové, hladký povrch, okolo okrajů zlatá linka, ve středu zlatý stylizovaný květ, zlatý prstenec mezi miskou a protáhlou kruhovou patkou, 19. století. Zaujímající jednoduchým designem.

Výška 12 cm

1 500 Kč

TOP 221-240

229

Váza ručně malovaná

sklo mléčně, po těle malba růžiček a hnědých obloučků, hrdlo stažené zlatou linkou, nahoře a dole tónování do zeleného odstínu, neznačeno, druhá polovina 19. století. Na horním okraji zvnějšku vázy neznatelný oklep.

Výška 25,5 cm

1 200 Kč

TOP 221-240

230

Vázička - baňka s vysokým štíhlým hrdlem

porcelán bíle glazovaný se dvěma pruhy tyrkysové barvy, ruční malba dvou žánrových scén, bohatý květinový dekor, zlacení, značeno modrou značkou (neurčeno) a vtlačeně 190 nebo 19C, patrně Německo, kolem poloviny 19. století.

Výška 22 cm

5 000 Kč

TOP 221-240

231

Peněženka - kabelka s medailonem dámy v rokokovém šatu

jemná kůže, ruční malba emailem. Medailon zasazen do ozdobného stříbrného rámečku s monogramem H&S a 835 STERLING. Okolo malby pás gilošování v barvě slonoviny, 19. století. Stav odpovídá stáří - drobná poškození, zejména uvnitř.

Hmotnost 119,30 g btto, ryzost 835/1000, průměr 12,5 cm

2 800 Kč

Samotný emailový medailon a stříbrná aplikace ve velmi dobrém stavu.

Dokumentace

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu

TOP 221-240

232

Kalamář ve tvaru větvičky s květy růží

kovová kompozice povrchově upravená zlacenkou, neznačeno, bez skleněných/porcelánových vložek. První polovina minulého století.

10,5 cm x cca 25 x cca 17,5 cm

1 200 Kč

TOP 221-240

233

Párové vázy - amfory

kovová kompozice, kvádrovitý podstavec - onyx na zdobných mosazných nožkách, na povrchu váz reliéfní rostlinný dekor, jedno ucho u každé vázy tvořeno postavou andílka. Konec 19. stol.

Výška 51 cm

3 000 Kč

TOP 221-240

234

Nádoba lékárenská s víčkem

porcelán bílý s ozdobným zeleno zlatým nápisem OXYM. SCILLAE., značeno vespod K.SCHÜRER PRAHA, Čechy, kolem roku 1900-1920, drobný oklep pod víčkem

Výška 19 cm, průměr 11 cm

800 Kč

TOP 221-240

235

Nádoba lékárenská s víčkem

porcelán bílý s ozdobným zeleno zlatým nápisem UNG.KAL.IODAT, značeno vespod K.SCHÜRER PRAHA, Čechy, kolem roku 1900-1920.

Výška 19 cm, průměr 11cm

1 200 Kč

TOP 221-240

236

Čtyřosobní mocca souprava

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatými linkami, značeno zelenou tištěnou značkou Božičany, kolem poloviny minulého století.

V sestavě:

1x konvice - výška 18,5 cm,

1x mléčenka - 8,5 cm,

1x cukřenka - výška 9 cm,

4x šálek - výška 4 cm,

4x podšálek - průměr 10,5 cm.

700 Kč

TOP 221-240

237

Benda Břetislav

Plastika "Stojící dívčí akt"

keramika bíle glazovaná, signováno na plintě B. BENDA, značeno RAKO, první polovina minulého století.

Výška cca 26 cm

1 200 Kč

Benda Břetislav (1897-1983)

Sochař, studoval na AVU v Praze u J.V. Myslbeka a J. Štursy, byl členem SVU Mánes.

(28.3.1897 Sepekov, část Líšnice, okres Písek - 19.8.1983 Praha)

TOP 221-240

238

Velký nástěnný talíř PERNSTEIN

majolika barevně glazovaná, v centrální částí reliéf hradu Pernštejn, okolo pás dubových listů a žaludů, značeno vtlačeně SCHÜTZ BLANSKO, modelové číslo 650. Tři oklepy při vnějším okraji.

Průměr 32,5 cm

2 500 Kč

TOP 221-240

239

Souprava dvanácti desertních talířů

porcelán, prořezávaný okraj, malba kvítků a zlacení. Použita vídeňská značka, patrně Rybáře, kolem roku 1925.

3 900 Kč

TOP 221-240

240

Dóza s víčkem ve tvaru srdce

biskvit bleděmodrý, bílý plastický figurální antický a florální dekor, značeno WEDGWOOD, Made in England. Tradiční anglická značka, zakladatel Josiah Wedgwood (1730-1795).

Šířka 13,5 cm, hloubka 10 cm, výška 5,5 cm

1 600 Kč

TOP 221-240