Máčel Emil "Odpočinek při sklizni obilí"
velký olej na plátně, signováno vpravo dole E. MÁČEL, nedatováno, původní široký zlacený rám. Zajímavá figurální scenérie zvýrazňující mladou matku s dítětem.
70,5 x 100 (87 x 117) cm
3 500 Kč
Máčel Emil (1878-?) Narozen ve Zdounkách na Kroměřížsku, maloval hlavně oltářní obrazy, např. v Pravčicích, jeho práce v kostelech i v klášterech se nacházejí nejen na Kroměřížsku, ale i v Haliči atd.
Autor neurčen "Portrét mladé ženy"
komorní olej patrně na malířské lepence, rám vhodně doplňuje kvalitní obraz, vzadu na rámu špatně čitelný text. Signum a datace nenalezeny.
13 x 11,5 (27 x 25) cm
2 500 Kč
Duchke C. ? "Orání koňmi"
komorní olej, signováno vpravo dole C DUCHKE, připojený text nepřečten, luxusní široký rám holandského typu, vysoce reprezentativní celek.
15 x 21 (35 x 40) cm
6 000 Kč
Molitor Otto "Krojované ženy s děvčátkem v zimní krajině"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole OTTA MOLITOR, nedatováno, skvělá figurální práce významného malíře.
42 x 32 (54 x 44) cm
6 000 Kč
Molitor Otto (1889-1965) malíř, sochař a grafik v Uherském Brodě, narozen v Kyjově, studia na UMPRUM, dále speciálka u prof. Ženíška na pražské akademii, tvořil v Paříži, Holandsku, Belgii, Itálii, Německu, Japonsku, působil jako profesor kreslení v Srbsku, ve válce byl zajat a souzen pro velezradu Rakousko-Uherska, byl také profesorem kreslení v Lipníku nad Bečvou, Hranicích na Moravě, Moravské Ostravě a kazatelem čs. církve ve Vratimově, spolupracoval s řadou časopisů, výstavy v Chicagu, Japonsku atd. (2.4.1889 Kyjov-1965)
Jansa Václav "Mořské pobřeží s plachetnicemi před bouří"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole V. JANSA, nedatováno, na zadní straně text o malíři. Mimořádně luxusní zdobný rám zlacený pravým zlatem, nádherný sbírkový kus.
25 x 36 (35 x 46) cm
12 000 Kč
Jansa Václav (1859-1913) Malíř, žák pražské a vídeňské akademie, původně se věnoval figurální malbě, za kompozici "Mojžíš na hoře Sinaji" získal Fügnerovu cenu, jeho vlastenectví ho přivedlo k malbě české krajiny, maloval i obrazy ze Středomoří. Na jeho obrazech pražských domů a ulic jsou zachyceny partie, které byly zbourány na konci 19. století při velké přestavbě Prahy, v roce 1898 spolupracoval s Maroldem na panoramatu bitvy u Lipan. Vynikající malíř, bohatě zastoupen v Národní galerii.
Watzlawik Fr. "Vysokohorská krajina se stromy a jezerem"
malba na dřevěné upravované desce, signováno vzadu Fr. WATZLAWIK, datováno 1870, černý hladký rám holandského typu.
34 x 44 (46,5 x 56,5) cm
6 000 Kč
Černý Václav P "Slovácká děvčata po mši"
kombinovaná technika - akvarel, tuš, olej na malířské desce, signováno, nedatováno, luxusně ručně řezaný dřevěný rám, vzadu novinový text: Vzácný odkaz akademického malíře
29 x 21 (56,5 x 47) cm
2 500 Kč
Černý Václav (1872-1947) Malíř, ilustrátor, studia na vídeňské akademii u profesora Bergra.Před válkou žil ve Vídni, kde maloval hlavně pro kostely a divadla, za války byl čtyři roky v ruském zajetí, během této doby maloval obrazy s vojenskou tématikou a s náměty z ruského života, od roku 1920 žil a tvořil na Moravském Slovácku, motivy k tvorbě čerpal z lidového života, ale i z dějin a bible. (17. ledna 1872 Malé Svatoňovice - 27. září 1947 Uherské Hradiště)
Liebscher Alois "Okénko s květinami"
komorní olej na plátně, signum nenalezeno, nedatováno, vzadu štítek "Z pozůstalosti A. Liebschera" potvrzující pravost originálu s datem Brno 3.5.1937, výborný rám starozlaté barvy
17 x 21,5 (27 x 31,5) cm
4 500 Kč
Liebscher Adolf Malíř, ilustrátor, pedagog, žák uměleckoprůmyslové školy ve Vídni, v soutěži o výzdobu Národního divadla v Praze obdržel II. cenu a bylo mu svěřeno vytvoření osmi lunet v divadelní spojovací chodbě. Autor slavné Valašské madony poprvé vystavované v rámci Národopisné výstavy českoslovanské v roce 1895. (11.3.1857 Praha - 11.6.1919 Potštejn, Rychnov nad Kněžnou)
Hérink F. Hanuš "Zima před vesnicí u řeky"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole F.H. HERINK, datováno 1952, vzadu štítek s názvem obrazu "Zimní nálada" ze souborné výstavy s cenou 10 000 Kčs.
46 x 67 (58 x 79) cm
2 500 Kč
Hérink F. Hanuš (1889-1955) Hérink Ferdinand Hanuš Malíř krajinář, grafik, studium na Akademii výtvarných umění, Praha, ateliér Aloise Kalvody, potom dva roky u profesora Schwaigera, na jehož vyzvání přišel do Vídně, kde se stal známým ilustrátorem v různých časopisech. Později ilustroval řadu časopisů v Praze. Postupně se stal významným krajinářem, žil v Přerově, maloval Vysočinu a Hanou, v roce 1927 přešel do Moravské Ostravy. Měl řadu výstav a ocenění, již v roce 1915 vystavoval ve slavném Hagenbundu ve Vídni, několikrát ve Zlínských salonech apod. Je zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě. (30.5.1889 Smečno, Podřipsko, Kladno - 30.12.1955 Přerov)
Kaván František "Zima v české krajině"
olej na tvrzené malířské desce, signováno, nedatováno, značeno mosazným štítkem na rámu, kvalitní luxusní adjustace, vynikající celek.
25,5 x 39,5 (38,5 x 53) cm
26 000 Kč
Skvělá práce významného malíře z jeho dobrého období
Kaván František (1866-1941) Malíř krajinář, překladatel, studia na pražské akademii u Julia Mařáka, jeden z nejvýznamnějších představitelů Mařákovy krajinářské školy, člen České akademie věd a umění, vysoký počet výstav, zastoupení v galeriích, včetně Národní galerie. (10.9.1866 Víchovská Lhota, Víchová nad Jizerou, Semily - 16.12.1941 Libunec, Libuň, Jičín)
Autor neurčen "Na náměstí starého města"
lavírovaná kresba, signováno špatně čitelně, dále rovněž špatně čitelný určující text, adjustace v paspartě, rámováno, kromě umělecké i vysoká dokumentační hodnota.
Ve výřezu 30 x 40 (54,5 x 66,5) cm
1 900 Kč
Autor neurčen "Z Benátek"
olej na plátně s figurálním výjevem, signum nenalezeno, turistická upomínka.
23,5 x 15 (30,5 x 22) cm
1 500 Kč
"Milostná scéna v zámeckém parku u jezírka s labutěmi"
francouzský barevný gobelínek.
23,5 x 23,5 (27,5 x 27,5) cm
1 500 Kč
"Galantní rokoková figurální scéna - tančící pár v parku"
14,5 x 14,5 (17,5 x 17,5) cm
400 Kč
Navrátil Josef "Zátiší s hrozny vína, jablkem a ořechem"
olej na plátně, signováno vlevo dole písmenem N, vzadu poznámka: Zakoupeno 8.4.1918 u firma Hlawa za korun 300 (tři sta) od J. Navrátila, přepychový rám
20 x 32 (36 x 46) cm
18 000 Kč
Dle majitele práce Josefa Navrátila
Autor neurčen "Cesty v letní hornaté krajině"
olej na plátně lepeném na malířské lepence, signum nenalezeno, kvalitní malířská práce, ručně řezaný rám stříbrné barvy.
65,5 x 48 (79,5 x 63,5) cm
3 500 Kč
Kirnig Alois "Žena s vědrem na cestě k vesnici"
olej na plátně lepeném na malířské desce, signováno vpravo dole A. KIRNIG, datováno 1878, na rámu mosazný štítek se jménem autora, luxusní široký zlacený rám. Vzadu poznámky majitele.
44 x 36,5 (64,5 x 57) cm
18 000 Kč
Krásná práce významného českého malíře
Kirnig Alois (1840-1911)
Čapek Josef "Sen v zástupu zoufajících"
litografie, knižní obálka - nátisk, signováno vpravo dole tužkou JOSEF ČAPEK, kvalitní adjustace pod sklem, rámováno.
Ve výřezu 23 x 19 (42 x 36) cm
4 900 Kč
Čapek Josef (1887-1945) Malíř, knižní grafik, kreslíř, ilustrátor, spisovatel, novinář, scénograf, redaktor, zemřel v koncentračním táboře Bergen-Belsen, studia na UMPRUM v Praze a v Paříži, člen Skupiny výtvarných umělců, SVU Mánes, Tvrdošíjní, Umělecká beseda, dlouhý výčet jeho děl a výstav doma i v zahraničí (23.3.1887 Hronov nad Metují - duben 1945 Bergen-Belsen, Německo)
Effel Jean "Adam a Eva"
malba scenérie z filmu "Zrození světa" podložená papírem, nádherný kus. Mírné poškození malby na patě Adama a špičce Eviny nohy.
Ve výřezu 22 x 20 (36 x 33) cm
4 500 Kč
Effel Jean (1908-1982)
Frolka Antoš "Portrét slovácké ženy v šátku"
olej na velmi silné pro malířské účely upravené dřevěné desce, signováno vpravo dole A. FROLKA, nedatováno, původní autorský široký rám zlaté barvy, skvělá sbírková položka.
18,5 x 35 (30 x 47) cm
12 000 Kč
Frolka Antoš (1877-1935) Malíř folklórních témat, žák profesora Seitze na mnichovské akademii, dále studia ve Vídni u profesora Pochwalského, ve Francii, šest roků u Joži Uprky, výstavy po celé Evropě, široké zastoupení v Národní galerii, spolu s Uprkou nejlepší český malíř života na Slovácku. (13.6.1877 Kněždub, Hodonín - 8.6.1935 Dúbrava, Strážnice, Hodonín)