101-120 www.aukcnidum.cz

 107. AUKCE BRNO - 23.7.2020___ČTVRTEK__18 hod

101 102 103 104 105
106 107 108 109 110
111 112 113 114 115
116 117 118 119 120

101

Kralik Wilhelm

Váza

sklo irisované, modrofialová barva, po celém povrchu plastický květinový dekor, neznačeno. Luxusní provedení, krásný sbírkový kus. Wilhelm Kralik

Výška 29 cm

10 000 Kč

TOP 101-120

102

Kralik Wilhelm

Váza se zúženým hrdlem

sklo melírované ve žlutohnědých barevných odstínech, neznačeno, zatím nepoškozeno. Luxusní provedení. Wilhelm Kralik

Výška 32 cm

5 500 Kč

TOP 101-120

103

Galle

Váza kónického tvaru

sklo jantarové barvy, vrstvené, broušené, motiv vesnice v krajině se stromy a vodou, signováno Galle. Vcelku zdařilá kopie vázy slavného sklářského mistra z období secese, kolem poloviny minulého století..

Výška 35 cm

9 000 Kč

TOP 101-120

104

Pohár - sklenice na nožce s patkou

sklo čiré, přejímané jantarovým, kupa broušená do deseti vertikálních ploch, malba barevnými emaily - girlandy květů, galantní rokoková scéna ve velkém centrálním medailonu, květy ve třech menších medailonech. Období pozdního biedermeieru.

Výška 17,5 cm

3 500 Kč

Kvalitní masivní luxusní provedení.

TOP 101-120

105

Uprka J.

Váza s květinovým dekorem

keramika ručně malovaná ve stylu lidového slováckého dekoru, signováno monogramem, číslováno 5092/3, značeno vtlačenou značkou J. UPRKA Hroznová Lhota - Morava. Rarita.

Výška 35,5 cm

1 600 Kč

TOP 101-120

106

Mísa

keramika lidová, bíle glazovaná, malovaná modrým, žlutým a zeleným stylizovaným rostlinným dekorem, na dně misky letopočet 1911.

Výška 9,5 cm, průměr 30,5 cm

800 Kč

Párová k položce 107

TOP 101-120

107

Mísa

Výška 9,5 cm, průměr 30,5 cm

800 Kč

Párová k položce 106

TOP 101-120

108

Miska s úchopy

keramika lidová, ručně malovaná, florální dekor, uprostřed vyobrazen sedící ptáček. Počátek minulého století.

Průměr 16,5 cm

500 Kč

Párová k položce 109

TOP 101-120

109

Miska s úchopy

keramika lidová, ručně malovaná, florální dekor, uprostřed vyobrazen sedící zajíc. Počátek minulého století.

Průměr 16,5 cm

500 Kč

Párová k položce 108

TOP 101-120

110

Kazeta na doutníky

dřevo, shora na kazetě špatně čitelný tlačený nápis, zřetelné je 1877 AMSTRDAM a číslo 120 47. Pro každý doutník je vytvořená samostatná přihrádka, aby nedocházelo k poškození doutníků. Ve většině přihrádek jsou uloženy doutníky.

Výška 6,5 cm, délka 55 cm, šířka 9,5 cm

900 Kč

Text čteme "Fabrik für wickel caker cigareten Kistchen Amsterdam 1877, Fabrik für ausgestattete cigareten - Kistchen".

Zcela mimořádná rarita, sběratelský unikát.

TOP 101-120

111

Kubátek Miroslav

Plastika závěsná "Vegetace 2"

keramika na dřevěné desce, vzadu štítek Díla se jménem autora MIROSLAV KUBÁTEK, s informacemi o plastice a s razítkem ČFVU OSTRAVA.

44 x 23 cm

900 Kč

Kubátek Miroslav (1933-)

Keramik, malíř, galerista, studoval kresbu a malbu u profesora M. Štolfy a dějiny umění u dr. P. Holého na Osvětové škole v Brně, řada výstav a realizací.

(nar. 25.9.1933 Ostrava)

TOP 101-120

112

Závěsná plastika "Ptačí hnízdo"

keramika na dřevěné desce, signováno monogramem JK.

30 x 30 cm

1 100 Kč

K dispozici je dalších pět závěsných plastik k prodeji mimo aukci

TOP 101-120

113

Nástěnná plastika "Dívčí hlava"

keramika glazovaná a malovaná, výrazné zelenomodré dlouhé vlasy a rudé rty, značeno WESTERN GERMANY, vtlačené číslo 3683.

Výška 27 cm

700 Kč

TOP 101-120

114

Psací souprava na stůl s hodinami

mramor zelené barvy (onyx), kovová chromovaná montáž, číslice a ručičky, hodiny na bateriový pohon. Provedení ve stylu Art deco. Na hraně kalamáře a místy na základní desce drobné oklepy, jinak stav dobrý.

Sestava:

kalamář s podstavcem na odkládání psacích potřeb, výška 7 cm, 11 x 30 cm,

pečetítko, perořízek - nůž na dopisy, kolébka na savý papír,

stolní hodiny, výška 20 cm, šířka 17,5 cm.

1 900 Kč

TOP 101-120

115

Velký závěsný talíř

bronz (mosaz), bohatá plastická figurální výzdoba, vzadu logo Třineckých železáren a název. Nákladný upomínkový předmět Třineckých železáren TŽ VŘSR, velká reprezentativní položka.

Průměr 37,5 cm

1 200 Kč

TOP 101-120

116

Kazeta PRAGA - BOHEMIA

řezba ve dřevě, shora na víku znak Prahy, věže Týnského chrámu a nápis, čtyři nožky, zámek s klíčkem. Chybí kovový kryt zámku.

Výška 10,5 cm, šířka 25 cm, hloubka 19,5 cm

500 Kč

TOP 101-120

117

Dekorativní miska

sklo bílé, matné, zvlněný okraj fialovo růžový, kousek okraje efektně přehrnutý. Mimořádně zdařilá ukázka sklářské práce.

Výška 7 cm, průměr 22 cm

500 Kč

TOP 101-120

118

Dózička s víkem

sklo jantarové barvy, broušeno do složitého kubistického tvaru, hraněný úchop na relativně masivním víčku. Luxusní, unikátní.

Výška 9 cm

100 Kč

TOP 101-120

119

Dóza s víkem

sklo růžové, malba zlatem a smaltem, víko ve tvaru zřídla, kruhová patka, v horní části okolo těla prstenec zvýrazněný zlatou a černou barvou. Nádherný empírový kus, výborný stav.

Výška 18 cm

1 500 Kč

TOP 101-120

120

Emmel Bruno

Miska na stupňovité patce

keramika glazovaná - kupa bíle, patka černě, ruční malba naopak černá nebo bílá, na misce také zelená, vespod rukou psané BRUNO EMMEL 1913 .Z. (Znojmo). Mistrovská práce, patří mezi špičkové muzeální předměty. Skvělý stav.

Výška 11 cm, horní průměr 12 cm, dolní 13 cm

19 000 Kč

Emmel Bruno (1877-1941)

Architekt, keramik, designér, profesor na Znojemské keramické škole, zároveň pracoval pro Wiener Werkstätte.

(6.8.1877 Kaltenleutgeben u Vídně - 1941 Vídeň)

TOP 101-120