Široký stříbrný článkový náramek
stříbro, čtyři čtvercové články ryté a gravírované, jeden z nich - rozdělený s jazýčkovým uzávěrem, čtyři žebrované články duté, spojovací "oválná očka", boční pojistka, puncovní značka trojúhelník (s-46). Třicátá léta minulého století. ART DECO
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 52,49 g, obvod 18,5 cm, šířka 4 cm.
1 100 Kč
U náramku uplatněny geometrické tvary čtverec, obdélník, oblouk.
Stříbrný přívěs - křížek
stříbro, krásná filigránská krajková práce, 60.léta 19. století, rakousko-uherská puncovní značka AV používaná v letech 1866-1868 pro zlato i stříbro (Z-24). Na ramenech křížku poškozené lístečky.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 4,97 g, 7,5 x 4 cm
200 Kč
Stříbrná brož
stříbro foukané a lisované, dva vrkající holoubci na větvičce, rakousko-uherská puncovní značka AV, třetí třetina 19. století.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 3 ,09 g, délka 4,5 cm
500 Kč
Stříbrný náramek - pevný kruh
stříbro, jemný rytý květinový dekor, puncovní značka trojúhelník z období Protektorátu Čech a Moravy (S-51), mistrovská značka JT, čtyřicátá léta minulého století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 19,26 g, průměr 6 cm, šířka 1 cm.
550 Kč
Stříbrná brož
stříbro, dva stylizované listy na obdélníkovém rámečku dekorovaném po celém obvodu jednoduchým rytím, puncovní značka trojúhelník (S-46), mistrovská značka BC, třicátá léta minulého století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 7,20 g, cca 3,5 x 4 cm
450 Kč
Stříbrná cigaretová špička
stříbro, plastický dekor vavřínového věnce a mašle, jantarový náustek.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 6,03 g btto, délka 8 cm
550 Kč
Dokumentace Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra
Stříbrná krabička na vizitky, případně na cigaretové papírky
stříbro, obdélníkový tvar, celoplošně gravírovaný geometrický a florální dekor, puncovní značka z období 1. republiky (S-46), na spodním dílu puncovní značka z období Protektorátu Čech a Moravy (S-51). Pravděpodobná doba vzniku 1940/1941.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 77,41 g, 6 x 7,5 cm
900 Kč
Stříbrný obal na rtěnku se střapcem
stříbro, dekor květů, puncovní značka trojúhelník z období 1. republiky (S-46), střapec bavlnka, třicátá léta minulého století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 13,83 g btto, délka 6 cm
150 Kč
Stříbrný kapesní otevírací hřeben
montáž stříbro, celoplošně gravírovaný květinový dekor, volné pole pro doplnění ozdobného monogramu, hřeben umělohmotný. Puncovní značka trojúhelník (S-47), třicátá léta minulého století.
Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 48,01 g btto, délka 12,5 cm
400 Kč
Stříbrná tabatěrka na sypaný tabák
stříbro, geometrický dekor pásů technikou TULA, na víku ozdobný monogram, uvnitř zlaceno, mistrovská značka AF, puncovní značka 84 zolotniků, KOSTROMA ?, poslední čtvrtina 19. století, Rusko. Mimořádně luxusní provedení.
Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 141,65 g btto, výška 2,5 cm, 6,5 x 10,cm
3 500 Kč
Možnost využití na navštívenky a podobně.
Sada šesti stříbrných lžiček mocca
stříbro, hladké provedení, puncovní značka Diana (S-30), mistrovská značka, kolem roku 1910-1915. ART DECO
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 65,09 g, délka 10,5 cm
1 200 Kč
Zrcátko se stříbrnou rukojetí
stříbro, celoplošně gravírováno, rostlinný, květinový a geometrický dekor, puncovní značka trojúhelník z období Protektorátu Čech a Moravy (S-51).
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 128,61 g btto, délka 21 cm
550 Kč
Stříbrný flakónek
stříbro, ploché tělo po obvodu tvarované, celoplošně gravírované, florální a geometrický dekor, černý uzávěr, puncovní značka trojúhelník z období 1. republiky (S-46), třicátá léta minulého století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 16,71 g btto, výška 6 cm, šířka 4,5 cm
450 Kč
K uzávěru je z vnitřní strany připevněná tyčinka sloužící k nanášení parfému na kůži, z vnější strany je očko pro uchycení ozdobného střapce.
Stříbrný dvoustranný přívěsek Panna Maria / Sv. Petr
stříbro, oválný tvar, oboustranný reliéf. Na jedné straně Panna Maria oklopená anděly, na druhé straně Sv. Petr. Okolo každého reliéfu latinský text. Wien 1896, puncovní značka DIANA (S-29), mistrovská značka JC.
VIENNAE - CONGREGATIO DOMINORUM BEATAE MARIAE VIRGINIS AE ANGELO SALUTATAE / ERECTA VIII SEP MDCCCLVII - BEAT PETRUS FABER PATRONUS CONGREGATIONIS DOM. B. M. V.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 28,82 g
700 Kč
Předkládací příbory v kazetě
stříbro, obecný kov, kost. Na zdobených rukojetích puncovní značka AV, Puncovní úřad Praha, konec 19. století. Dřevěná kazeta s ozdobným kováním, uvnitř polstrování.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 455,53 g btto V sestavě: 4x nůž a 1x velká vidlička, rukojeti stříbro, pracovní části zlacený obecný kov, 1x salátová lžíce a 1x salátová vidlička, rukojeti stříbro, pracovní části kost.
3 900 Kč
Stříbrný přívěs - křížek
zlacené stříbro, české granáty, puncovní značka Kozlík 3 (S-62), 40/50. léta 20. století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 2,06 g btto, 3 cm
250 Kč
Stříbrné náušnice
zlacené stříbro, oválná hlava stupňovitá, osazena českými granáty, puncovní značka Kozlík 3 (S-62), značeno G12 - firma GRANÁT, z let 1953-1957.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 5,26 g btto, délka 2 cm
600 Kč
Stříbrná brož ve tvaru motýla
zlacené stříbro, celý povrch osazen českými granáty, puncovní značka Zajíc 3 (S-67), značeno G4- firma GRANÁT, od roku 1957 (do současnosti). Jeden granátek schází.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 15,83 g btto, výška 4,5 cm, šířka 6,2 cm
2 500 Kč
Krásná ukázka českého šperkařského umu.
Stříbrné manžetové knoflíčky
zlacené stříbro, ploché šestiúhelníkové hlavy osazeny českými granáty, puncovní značka Zajíc 3 (S-67), značeno G2- firma GRANÁT, druhá polovina minulého století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 12,47 g btto
1 200 Kč
Stříbrná lopatka a smetáček ke stolování
lopatka - stříbro, tvarované ucho, smetáček - dřevo se štětinami ve stříbrné montáži. Puncovní značky - trojúhelník s šachovnicovým podkladem, Protektorát Čechy a Morava - čtyřicátá léta minulého století.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost lopatky 111,98 g, velikost cca 12,5 x 15,5 cm, hmotnost smetáčku 45,59 g btto, velikost cca 5,5 x 11 cm
1 600 Kč