Dvanáctiosobní čajová souprava
porcelán bíle glazovaný, široký pás v barvě bordó, pás oroplastiky a zlacení. Dole tištěná speciální značka HORNÍ SLAVKOV používaná po roce 1945, dále 18 CT. GOLD a JOSEF DUTZ STARÁ ROLE. Drobné oklepy a vlasové praskliny.
Výška konvice cca 23,5 cm, cukřenka 9,5 cm, mléčenka 13,5 cm, 12x šálek, výška 5 cm, 12x podšálek, průměr 14,5 cm
2 900 Kč
Josef Dutz, malírna a leptárna porcelánu, Stará Role č. p. 307. Zápis živnosti 18. 6. 1937, v letech 1945-1948 v národní správě.
Dvanáctiosobní mocca souprava
porcelán bíle glazovaný, široký pás v barvě bordó, pás oroplastiky a zlacení. Dole tištěná speciální značka HORNÍ SLAVKOV používaná po roce 1945, dále 18 CT. GOLD a JOSEF DUTZ STARÁ ROLE. Vlasová prasklina u okraje šálku.
Konvice výška 17 cm, cukřenka 9 cm, 12x šálek, výška 4 cm, 12x podšálek, průměr 11 cm
2 500 Kč
Váza ve tvaru vejce na třech nožkách
porcelán, povrch kobaltová modř, nožky zlacené, horní okraj nepravidelný - "křápnutá skořápka". Na pohledové straně medailon s žánrovou scénou. Značeno MT LIMOGES. Polovina 20. století, velmi dobrý stav
Výška 19 cm, průměr 12 cm
1 100 Kč
Sloup pod květináč
majolika glazovaná v jemných pastelových barvách, ručně malovaná, reliéfně zdobená polopostavou krále s číší a secesními florálními prvky.
Výška 49 cm, průměr 22 cm
2 500 Kč
Luxusní parfémka
stříbrná, atypický plochý kvadratický tvar, modrý umělohmotný uzávěr. Povrch zdobený lisovaným florálním dekorem a rytým monogramem KW. Platná puncovní značka LILIE s Č (S-43)
Ag ryzost 800/1000, hmotnost 15,97 g btto, 5,5 x 3 x 0,8 cm
550 Kč
Zlatý prsten s oválným modrým safírem
žluté zlato, hlava z bílého zlata osazena 12 diamanty se zjednodušeným briliantovým brusem (tzv. šatonový brus) a centrálním syntetickým safírem. Značeno W.E.G. A HALO, Anglie, platný anglický punc. Safír nese stopy častého nošení.
Ryzost zlata 750/1000 (18K), celková hmotnost prstenu 3,95 g btto, 12 diamantů s šatonovým brusem - celkem cca 0,48 ct, velikost prstenu č. 52
20 000 Kč
Zlaté náušnice s opály
žluté zlato, každá náušnice osazena jedním oválným opálem - dupletem a dvěma kameny imitujícími brilianty, současná platná puncovní značka LABUŤ 4.
Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,63 g btto,
2 500 Kč
Náušnicím by prospělo odborné přeleštění.
Párové k následující položce.
Zlatý prsten s opálem
žluté zlato, ozdobná hlava osazena jedním oválným opálem - dupletem a dvěma kameny imitujícími brilianty, současná platná puncovní značka LABUŤ 4.
Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,35 g btto, velikost č. 52
2 300 Kč
Prstenu by prospělo odborné přeleštění.
Párový k předchozí položce.
Zlaté náušnice s ověsky
žluté zlato, každý ověsek osazen zdařilou imitací oválného korálu a dvanácti kameny imitujícími brilianty, současná platná puncovní značka LABUŤ 4.
Ryzost 585/1000, hmotnost 3,97 g btto
3 500 Kč
Zlatý prsten
bílé zlato, šína v místě hlavy osazena pěti diamanty s briliantovým brusem v jedné řadě, současná platná puncovní značka KOHOUT 3.
Ryzost 750/1000 (18K), celková hmotnost prstenu 3,50 g btto, 5x briliant (diamant s briliantovým brusem) - celkem cca 0,49 ct, velikost prstenu 56
25 000 Kč
Prstenu by prospělo odborné přeleštění. Jednoduchá elegantní současná zlatnická práce.
Sada pohárků na zmrzlinu
sklo, kupa a nízká nožka sklo čiré, bezbarvé, kruhová patka sklo hyalitové, první polovina minulého století. 5 kusů.
Výška 7 cm, průměr 9,5 cm
300 Kč
Odkládací miska
bronz zdobený reliéfem tetřeva na větvi, neznačeno, první polovina minulého století.
Průměr 12 cm
400 Kč
Reklamní stolní kalendář J. Pilnáček
obecný kov, text J. PILNÁČEK / OHOL OYDONT / LANOL OXYGOL / TERPENTÝNOVÉ MÝDLO / BÍLÉ PRACÍ MÝDLO / HRADEC KRÁLOVÉ. Kalendář největšího výrobce mýdla a zakladatele první královohradecké továrny na výrobu mýdla, první polovina min. stol.
7 x 11,2 x 4,3 cm
350 Kč
Malý obdélníkový podnos se zvýrazněným okrajem
postříbřený obecný kov, plochý přehrnutý lem na kratších stranách ozdobně prořezávaný a vytvarovaný do úchytů. Neznačeno, první polovina minulého století.
19,5 x 30 cm
500 Kč
Vízner František Váza "Struhadlo"
sklo čiré, bezbarvé, lisované, návrh FRANTIŠKA VÍZNERA z roku 1964, číslo vzoru 3260/18 pro sklárnu Libochovice.
18 x 13,5 x 6,5 cm
700 Kč
Vízner František (1903-2011) Sklářský výtvarník a akademický sochař, designér, studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u Karla Štipla, Václava Plátka a kresbu u Jana Baucha, člen Klubu výtvarných umělců Horácka, od roku 1967 působil ve sklárně ve Škrdlovicích na Žďársku, mnoho jeho známých artefaktů je spojeno s výrobou v této sklárně, od roku 1977 pracoval ve vlastním ateliéru ve Žďáru nad Sázavou, zastoupen v řadě galerií doma i v zahraničí, mimo jiné v Horáckém muzeu v oddělení sklářských výrobků dokumentujících výrobu škrdlovické sklárny, dlouhá řada výstav, široký výčet literatury o umělci, světově uznávaném sklářském výtvarníkovi.
Vízner František Vázička
sklo fialové hutní, čiré, návrh FRANTIŠKA VÍZNERA z roku 1963 pro Heřmanovu huť, číslo 20053.
Výška 8,5 cm
250 Kč
Vízner František (1936-2011) Sklářský výtvarník a akademický sochař, designér, studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u Karla Štipla, Václava Plátka a kresbu u Jana Baucha, člen Klubu výtvarných umělců Horácka, od roku 1967 působil ve sklárně ve Škrdlovicích na Žďársku, mnoho jeho známých artefaktů je spojeno s výrobou v této sklárně, od roku 1977 pracoval ve vlastním ateliéru ve Žďáru nad Sázavou, zastoupen v řadě galerií doma i v zahraničí, mimo jiné v Horáckém muzeu v oddělení sklářských výrobků dokumentujících výrobu škrdlovické sklárny, dlouhá řada výstav, široký výčet literatury o umělci, světově uznávaném sklářském výtvarníkovi.
Pohárek s dekorem děvčátek s květy a motýlkem
sklo čiré, bezbarvé, silnostěnné, broušené, řezané a leptané, zespodu vyryto SŠS 55/50 ŽB. Domníváme se, že se jedná o drobnou práci studenta Střední sklářské školy v železném Brodě z roku 1950.
Výška 8,5 cm
700 Kč
Sada hrníčků s oušky
sklo čiré, bezbarvé, se zlatým listrem, celoplošný dekor zlaté mřížky. Sklárna bratří PODBIRŮ Skalice u Nového Boru, první polovina minulého století. Při horních okrajích nepatrné oklepy. Celkem 6 kusů.
Výška 6 cm, průměr 8 cm
800 Kč
Plastika "Rybář"
porcelán s kobaltovou glazurou a zlacením, dekorace ISIS, vespod růžový porcelánový trojúhelník a tištěná značka ROYAL DUX / HAND PAINTED / MADE IN CZECHOSLOVAKIA, tlačené číslo modelu 157/1, druhá polovina minulého století.
Výška 54 cm
5 000 Kč
Varianty dekorace ISIS, SAXE a další u porcelánových výrobků ROYAL DUX jsou popsány na stránkách eshop.royaldux.cz/.
Jednoplamenné párové svícny na mohutných podstavcích
porcelán, bílá glazura, zlacení, modrá ruční malba, reliéfní dekor, na podstavcích lví tlapy. Značeno vtlačenou značkou úlu, oválem a číslem 9. Konec 18. stol (?) Jeden svícen restaurován - interiér patky je vylit olovem. Pravděpodobně Vídeň.
Výška 43 cm
7 000 Kč